Laulupeol kõlavast 44 palast valis kunstiline toimkond välja 8 laulu, millest osad kuuluvad laulupeo klassikasse, aga osad on ka päris uued teosed sellelt peolt.

Sina otsustad, milline laul Eestit ilmaruumis esindab!

Kuidas seda teha?

  1. Vaata neid kaheksat pala ja mõtle, milline laul võiks kaugetele galaktikatele kõige kaunimal viisil Eestist pajatada võiks. Ja pea meeles, et kuna kosmoseelanikud pole koos meiega “Mu isamaa on minu arm” saatel pisaraid valanud, siis neile on iga laul uus!
  2. Iga laulu saad videolingile klikates ka kuulata! Vabandame, et videosalvestiste kvaliteet ei ole ühtlane. Osad laulud on veel nii värsked, et saame Teile pakkuda kuulamiseks õppe otstarbel valmistatud videosid, aga teised lood on juba laulupidude repertuaaris oma kindla koha leidnud.
  3. Vaata! Vali! Otsusta!

Sul on aega hääletada kuni 25. maini!

Ja veel: tule KINDLASTI 2. juulil laulupeole ja laula võidulaulu julgelt kaasa – nii jõuab ka sinu muusikaline tervitus kosmosesse!

Laulu tõstavad taevasse ESTCube 2 ja TTÜ Mektory satelliidid!

Previous videoNext video

Contest is finished!

https://2017.laulupidu.ee/aita-valida-kosmoselaulu/?contest=video-detail&video_id=14515
?
1952
Author: admin
Pealkiri: “Ei saa mitte vaiki olla” Miina Härma (1864-1941), Sander Pehk (1990), Anna Haava, ansambel Algorütmid
Kirjeldus: Miina Härma (1864-1941), Sander Pehk (1990)
Anna Haava
ansambel Algorütmid

Laul ilmus 1898. aastal, mil Miina Härma oli alles 34-aastane. Härma olevat viisi kuulnud Põlvas ühelt vanaeidelt, kes seda lühikest viisikest laulis pruudi lahkumislauluna kodukohast väljaminekul. Sellele algviisile võttis Härma juurde Anna Haava luuletuse "Ei saa minna vaiki olla" sõnad ning lõi ise juurde laulu lõpuosa. Tänavusel noortepeol kõlab lisaks Härma loodule ka selleks peoks tellitud seade helilooja Sander Pehkilt ja elektronmuusika duolt Algorütmid.