Saame tuttavaks: “Mina jään” noorte segarühmade liigijuht Helena-Mariana Reimann

XII noorte tantsupeo noorte segarühmade liigijuht Helena-Mariana Reimann jagab oma mõtteid eesootava peoga seotud ootustest, oma meeskonnast, varasematest tantsupeoga seotud mälestustest ning annab ka omapoolse soovituse noortele, kes suvel tantsuplatsil kokku saavad.

Millise ootusega lähed vastu XII noorte tantsupeole?

Suure rõõmu, entusiasmi ja ärevustundega. Palju on juba tehtud, aga suurem töö alles ootab ees – suurepäraste noorte tantsijatega kaunite mustrite maalimine väljakumurule, see on ääretult põnev, kuid samas väga vastutusrikas tegevus.

Kellest koosneb Sinu meeskond?

Minu meeskond koosneb sel korral innukatest ja ambitsioonikatest noormeestest.
Egert Eenmaa – sihikindel ja täpne, juhendab mitmeid tantsurühmi Tallinnast Virumaani, on alati kohal.

Andre Laine – alati rõõmsameelne hea suhtleja, tuntud ja tunnustatud tantsujuht Põlvamaalt, omab eelnevat tantsupeo lavastusgrupi töökogemust.
Marius Aave – hooliv ja energiline Tartumaa noor tegija, EMÜ tantsuansambli Tarbatu noorterühma õpetaja.

Milline tähendus on Sinu jaoks sõnapaaril “mina jään”?

Hoian, hoolin ja armastan. Teen kõike kogu hinge ja südamega. Jätan endast ühe kauni mustri oma maale, lastele, tantsijatele.

Milline on Sinu kõige meeldejäävam mälestus seoses tantsupeoga?

Neid mälestusi on kogunenud ääretult palju. Olen olnud pidudel mudilasena ema käe kõrval, keerelnud erinevas vanuses tantsumurul, olnud nurgajuht, assistent, liigijuht. Minu tantsulooming on leidnud mitmel korral tee tantsupeorepertuaari.

Kõige hingepuudutavam tunne on näha, kuidas tuhanded tantsijad naudivad väljakul minu loodud koreograafiat, joonistavad nende sammude ja liigutustega imelisi mustreid.

Kõige soojem tunne oli tulla üksikute paaridena tühjale väljakumurule tantsima oma austatud ja armastatud õpetaja Mait Agu mälestuseks “Kodukotust”.

Kõige omalaadseim tunne oli siis, kui sain tantsupeol sõbraks ühe huvitava noormehega (nime kahjuks ei mäleta) kes uuris ise välja minu aadressi ja kirjutas mulle pea terve vihikupaksuse kirja.

Mida ja miks tooksid esile oma liigi repertuaarist?

Noorterühmadel on sel korral neli liigitantsu. Üks kõnekam kui teine. Erilist äramärkimist väärib tants “Tulitilgad”, mille muusika ja koreograafia on loodud just antud tantsupeoks. See on peo kulminatsioonihetk. See on enese leidmine, arusaamine, et igas noores endas peitub jõud. Jõud armastada, hoida ja kanda edasi meie väärtusi.

Sinu üks praktiline soovitus noorele, kes tuleb peole?

Tantsupidu – see on väga pikk protsess ja suur üheshingamine, mis kulmineerub peonädalaga, rikastab meid kõiki uute kogemustega ja loob mälestused kogu eluks. Võta aega olla kohal, märgata ja nautida iga koos tehtud ja oldud hetke. See on meie aeg.

Fotode autor: Aivar Pihelgas