Tantsupeo ansambel kohanes ilmaoludega kiiresti

Ühes tantsijatega trotsis tantsupeol keerulisi ilmaolusid ka seal mänginud ansambel. “Ühte jalga tuli hoida noodipuldil ja teist pillistatiivil, et need tuulega ümber ei kukuks,” kirjeldas viiulimängija Tiit Kikas.

Kuna bänd tegi proove palju, siis muusikaliselt etendused endaga üllatusi kaasa ei toonud. “Meil oli lõbus ja turvaline laval olla,” rääkis Kikas. Ilmaoludega, millega tuli rinda pista reedel, muusikud lõpuni valmis siiski ei olnud. “Tantsupeo materjal ei ole muusikutel kindlasti nii veres ja sõrmedes, kui igapäevane muu repertuaar. Selle vastu aitavad noodid, aga need kippusid suure tuulega lendu minema,” lisas Kikas.

Selleks, et olukorda parandada, tegi nii mõnigi muusik pärast reedest etendust laupäevaks mõned korrektuurid. “Mitmed muusikud asendasid pabernoodid arvutiekraaniga, mille ekraanil noodilehti pedaaliga vahetada saab,” rääkis Kikas, kes ise mängis ansamblis viiulit sootuks läbi iPhone’i. “See ei ole väga tavaline, aga selline võimalus on olemas olnud juba paar aastat. Kõik mu viiuli helid tulid läbi iPhone’i,” lisas ta.

Lugusid, mis ansamblile tänavusest peost meelde jäävad, on mitu. “Ühelt poolt on kindlasti tore mängida tempokaid lugusid, millesse on sisse kirjutatud palju tantsuhoogu, aga teisalt meeldivad meile ka ilusad palad, mis teevad kogenud pillimehedki härdaks,” ütles muusikajuht Kristjan Priks. Tiit Kikase hinnangul oli kõige kõvem andmine loos “Tita tots”, mis ansamblile ka vere liikuma pani.

Tantsupeo ansambel esines koosseisus: Ahto Abner (löökpillid), Henno Keip (basskitarr), Peeter Rebane (akustiline kitarr), Villu Talsi (mandoliin, kitarr), Tarvi Kull (klahvpillid), Eeva Talsi (viiul), Tiit Kikas (viiul), Cätlin Mägi (torupill, parmupill), Lauri Kadalipp (saksofon, torupill, tinavile), Allan Jakobi (akordion).

Neile lisandub ka ansambel Rüüt, koosseisus Juhan Uppin, Maili Metssalu, Maarja Soomre ja Toomas Oks. Solistidena astuvad üles
: Lenna Kuurmaa, Ott Lepland, Liisi Koikson, Meelika Hainsoo, Ruslan Trochynskyi (tromboon), Triinu Taul, Mari Kalkun. Samuti Musamari koorikooli lastekoor ja tütarlastekoor ning solistid ja Rahvusooper Estonia poistekoor koos solistidega.