Saame tuttavaks: XII noorte tantsupeo peategelased Jaagup Tuisk ja Jennifer Marisse Cohen

Jaagup Tuisk (15.a) on laulnud ja osalenud konkurssidel juba kolmandast eluaastast, sh mänginud üheksa aastat klaverit. Jaagup on osalenud mitmetes telesaadetes, näiteks “Laulupealinn” või “Laulukarussell”. Näitlemisega tegi ta algust Kaari Sillamaa muusikaliteatris, seni suurimaks rolliks on osa muusikalis “Billy Elliot”. 2014. aastal osales ta koos Uku Suviste ja Kristjan Kasearuga kontserttuuril “Kaks ja pool meest”.

Jennifer Marisse Cohen (17.a) on laulnud ja osalenud konkurssidel juba kolmandast eluaastast. Jennifer on kahel korral edukalt osalenud ka lauluvõistlusel “Laulukarussell”. Seni suurimaks saavutuseks lavalaudadel on Eesti noorte lauljate konkursi “Solistica 2015” võit 7.-9. klassi lauljate hulgas.


Mis seob Sind tantsupeoga?

Jaagup Tuisk: Olen ise tantsupeost tantsijana osa võtnud, isegi kaks korda – 2011. aasta noorte laulu- ja tantsupeost ja ühest meestetantsupeost Rakveres.

Jennifer Marisse Cohen: Olen laulnud kolmandast eluaastast peale, samuti käinud muusikakoolis, mistõttu pole ma kunagi saanud tantsida tantsupeol. Perega vaatleja rollis olen aga küll olnud. Ühel tantsupeol oli isegi minu New Yorgi tädi kaasas, kes nuttis ja väitis, et pole kunagi midagi ilusamat näinud.

Kust said mõtte kandideerida tantsupeo peategelase rolli ja miks otsustasid selle väljakutse vastu võtta?
Jaagup Tuisk: Mõtte kandideerida sain emalt, kes nägi Ringvaatest, kui Meelis Kompus tutvustas noorte tantsupeo peategelaste otsingut. Mõte tundus põnev ja otsustasin osa võtta. Kõige raskem osa kandideerimisest oli mõistagi see, kui juba sõpradeks saanud inimesed tasapisi voorude kaupa välja langesid.

Jennifer Marisse Cohen: Tantsupeo rollist sain teada tänu emale, kes mulle sellest rääkis. Ta oli väga kindlameelne selles osas, et võiksin kandideerida. Mina aga esialgu mitte nii väga. Arvasin kohe, et niikuinii valitakse pigem eestlasliku välimusega inimene ning olin ebakindel oma välismaise tausta, pruunide silmade ja tumedate juuste tõttu. Olin väga positiivselt üllatunud, et nii traditsiooniline üritus lõhkus minu peas olevaid stereotüüpe. Kogu protsess on andnud mulle palju enesekindlust ning õpetanud, et eelarvamused ei pruugi alati paika pidada.

Millisena tajud täna tantsupeo peategelase rolli?
Jaagup Tuisk: Koidu karakter tundub mulle huvitav ja selline natuke uljas, aga eks ma hakkan proovide käigus teda alles otsima ja looma.

Jennifer Marisse Cohen: Hämarikuna tunnen, et esindan nooremat generatsiooni, kellel on väga tähtis roll Eesti ühiskonnas. Nimelt meie peame vastutama oma imelise kultuuripärandi eest ja kindlaks tegema, et ka järgmised generatsioonid seda tähtsaks peaksid. Tänapäeval oleme nii mõjutatud välismaisest pop-kultuurist ja vahel on tunne, et noored polegi teadlikud sellest, mida meile edasi tahetakse anda. Leian, et kogu peo sisu on hea meeldetuletus meile, mis meile antud on, mida see kõik tähendab ja kuidas seda kõike säilitada.