XII noorte laulu- ja tantsupidu aitavad noorteni tuua BFM-i tudengid

Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA ning Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituut lõid käed, et üheskoos viia XII noorte laulu- ja tantsupeo sõnum peo sihtgrupini neid kõnetaval viisil. Esimese koostöö viljana valmisid tellimusfilmi kursusel osalejate töö tulemusel neli tantsupeo laulvaid peategelasi portreteerivat lühiklippi.

“Koostöö laulu- ja tantsupeo teemadel on meile väljakutsuv, sest enam kui pooled BFM-i tellimusfilmi kursusel osalejatest on välismaalased. Nad võivad küll olla kuulnud, mis see laulu- ja tantsupidu on, aga täielikku ettekujutust siiski pole,” rääkis üliõpilaste juhendaja Dirk Hoyer. Praegu keskenduvad üliõpilased lühikestele portreteerivatele dokumentaalklippidele, ent edasi püütakse katsetada ka teiste meediumitega. “Kui sa oled välismaalane ja elad Eestis, siis on vaja, et keegi aitaks kohaliku kultuuri ja sinu vahele silda luua. Just seda me praegu teemegi – loome silda tudengite ja Eesti kultuuri vahel,” lisas Hoyer.

Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA teabejuhi Sten Weidebaumi sõnul on koostöö juures oluline seegi, et noortepeost rääkimiseks kasutatakse kaasaegseid kanaleid ja viise. “Noored eelistavad uusi teadmisi ja informatsiooni ammutada just audiovisuaalsete kanalite kaudu. Sestap on meie huvi, et noortepeo sõnumid leviksid neile omastes kanalites ja kujul,” rääkis Weidebaum.

XII noorte tantsupoe peategelasi portreteerivad videoklipid tegid:
Anil Kapur – režissöör
Juulia Klemola – režissööri assistent
Krista Nüström – produtsent
Risto Niils – operaator
Juho Jokinen – helirežissöör
Augustė Kavaliauskaitė – monteerija
Dirk Hoyer – juhendaja