Laulupeo rongkäik piirab oluliselt Tallinna liikluskorraldust

Pühapäeva hommikul on laulupeo rongkäigu tõttu Tallinna kesklinnas ja Pirita teel liiklus suletud orienteeruvalt alates kell 8.15.  Samuti sulgetakse liiklus laulupeo lõppedes seniks, kuni suurem rahvamass on lauluväljakult lahkunud.

Vabaduse väljakult algaval rongkäigul osaleb ligi 40 000 peolist. Põhja prefektuuri Kesklinna politseijaoskonna juhi Kaido Saarniidu sõnul on rongkäigu tõttu suletud kaks põhilist teed, mis viivad Vabaduse väljakult lauluväljakuni. „Sõidukitele on suletud Pärnu maantee, Narva maantee ja Pirita tee ning Estonia puiestee, Gonsiori, Raua ja Weizenbergi tänavad. Rongkäigu lõppedes teed avatakse ning sulgetakse uuesti peo lõppedes, mil rahvas hakkab liikuma kesklinna poole. Sõidukijuhtidel tuleb arvestada sellega, et kellaajad on orienteeruvad ning võivad nihkuda,“ selgitas politseimajor.

Teelõik, mis jääb Narva maantee ja Pirita tee ristmikust J. Smuuli teeni, on suletud terve päev. Ühistransport on rongkäigu ajal ning laulupeo lõppedes ümber suunatud. Sadamasse suunduvad ja sadamast tulevad sõidukid pääsevad terminalidesse Põhja-Tallinna kaudu.

Saarniit palub kõikidel autojuhtidel jälgida ajutist liikluskorraldust ning valida alternatiivseid teid või kasutada ühistransporti. „Laulupeole minnes ja tulles soovitame ummikute ning sellega kaasnevate võimalike ebameeldivuste ja ajakulu vältimiseks kasutada ühistransporti, liigelda jalgsi või jalgrattaga. Parkimiskohti ei pruugi kõigile soovijatele lauluväljaku ümbruses jaguda,“ rõhutas Saarniit. Samuti kutsub ta juhte üles olema ettevaatlikud. „Tänavatel on palju lapsi ja noori, kes ei pruugi olla harjunud nii intensiivse liiklusega, mistõttu peavad teised liiklejad olema eriti valvsad ja tähelepanelikud,“ lisas ta.

Laulupeo lõppedes on liiklus suletud Pirita teelt kesklinnani, seniks kuni suurem rahvamass on lauluväljakult lahkunud. „Peo lõppedes liigub suur rahvamass kesklinna suunas, mistõttu on kõikide liiklejate ohutuse tagamiseks liiklus suletud seni, kuni enamik inimesi on alalt lahkunud ning turvaliselt koju jõudnud,“ ütles Saarniit. Sel ajal ei sõida Pirita teel ka ühistransport.

Lisainfo: https://2017.laulupidu.ee/laulupidu/liiklusinfo/

http://www.tallinn.ee/