Eeltellimine käib: vaata, milliste särkidega noored suvel peole tulevad

XII noorte laulu- ja tantsupeoni on jäänud vähem kui 200 päeva. Sellega on jõudnud kätte aeg, mil kollektiivijuhtidel on võimalik oma lauljatele-tantsijatele tellida XII noortepeo erksavärvilisi särke.

Osalejale mõeldud soodushindadega särkide eeltellimine toimub läbi laulu- ja tantsupeo registri ning tellimine lõpeb 16. jaanuari südaööl. Kuna tootmine on ajamahukas, siis esimesena saavad särgid kätte need kollektiivid, kes varem oma tellimuse esitavad. Hiljem jõuavad laulu- ja tantsupeo särgid müügile ka kauplustesse.

XII noortepeo T-särgid toodetakse algusest lõpuni Eestis ja valida on nelja värvi vahel, mis lähtuvad peo nelja aastaaega tähistavatest põhivärvidest: kollane suvi, oranž sügis, lilla talv ja roheline kevad. Särgid on kujundanud XII noortepeo kunstnik Kerstin Hallik.

“Särgid kannavad oma suure peremärgiga sõnumit – Sa oled hiigelsuure laulu- ja tantsupeopere liige,” rääkis Hallik. Kunstniku sõnul asub silmatorkav peremärk naistesärkidel paremal ja meestesärkidel vasakul pool. “Koos käies ja tantsides moodustavad need kokku peo peremärgi. Laste särkidel asub märk kollasel ja lillal särgil paremal ning rohelisel ja oranžil särgil vasakul pool,” kirjeldas Hallik.

Lisaks T-särkidele on võimalik valida avar erimudel, mida toodetakse suurustes XS kuni XL. Erimudeleid on kahes värvitoonis – valgeid ja siniseid. Need särgid teeb eriliseks seljale trükitud XII noortepeo peremärk, mille iga ostja saab soovi korral särgist ise välja lõigata.

Särkide tootmise, arveldamise, tarne ja edasise kliendisuhtluse korraldab Katarina OÜ, mis esindab kaubamärki Marat. Meestesärk maksab 10,50 eurot, naistesärk 9.50 eurot, lastesärk 8,60 eurot ning erimudel 13,20 eurot.

Foto: Aivar Pihelgas