22. uudiskiri “Minu pidu”

Hea lugeja!

XII noorte laulu- ja tantsupeo operatiivstaap otsustas ilmaprognoosist lähtudes tantsupeo teise etenduse (kell 13.00) ära jätta. Õhtune tantsupeo etendus (kell 19.00) toimub kindlasti ja väravad avatakse kaks tundi enne etenduse algust (kell 17.00).

Peo operatiivstaap, kuhu kuuluvad päästeameti, politsei, meditsiiniteenistuse, peo korraldustoimkonna ja teiste valdkondade esindajad otsustasid hommikul ilmaprognoosist lähtudes täna kell 13.00 toimuma pidanud tantsupeo teise etenduse ära jätta.

Eilse vihmase ilma tõttu ja tänast ilmateadet silmas pidades otsustati lastele anda pikem paus  riiete kuivatamiseks ja õhtuseks etenduseks valmistumiseks. Ilmateade lubab tänaseks päevaks sadu ning paaritunnine paus kahe tänase tantsupeo etenduse vahel ei võimalda lastel riideid piisavalt kuivatada. Koolimajades ööbivaid lapsi teavitavad olukorrast koolimajutuse staabid. Korraldajad paluvad Tallinna ja Harjumaa tantsulastel võtta ühendust oma kollektiivijuhtidega edasiste juhiste saamiseks.

Pealtvaatajate piletid ostetakse tagasi või soovi korral pääseb sama piletiga homme laulupeole. Rahvamuusikapidu toimub plaanipäraselt kell 15.00 Poolamäel.

Palume mõistvat suhtumist ja vabandame kõigi ees.

 

Seekordses uudiskirjas:

  • XII noorte tantsupeo esimene etendus õnnestus krutskeid täis ilma kiuste – tantsijate ja võimlejate silmad särasid ning publik lasi end tantsumustritel ja nooruslikult kõlaval muusikal kanda.
  • Veiko Tubin, üks XII noorte laulupeo ideekavandi autoritest, jagab oma mõtteid enne kui kahe ja poole aasta töö jõuab oma kulminatsioonini.
  • Kahe tantsupeo tänase etenduse vahel toimub Poolamäe pargis tasuta Rahvamuusikapidu, mille loominguline juht Juhan Uppin räägib, mida seal näha ja kuulda saab.
  • Hüppame hetkeks ka homsesse päeva ja uurime kunstnik Kristjan Suitsult, millise väljanägemise laulukaar ja selle esine peoks saavad.
  • President Kersti Kaljulaid toetab laulu- ja tantsupeo kunstiliste juhtide ja korraldajate üleskutset heisata täna ja homme üle Eesti rahvuslipud.
  • Eilsel XII noorte tantsupeo peaproov-etendusel said vaegnägijad ja pimedad esmakordselt võimaluse pealtvaatajate rollis tantsupeost osa saada.
  • Regionaalhaigla on XII noorte laulu- ja tantsupeol väljas, et kõik tervisemured saaksid kiire lahenduse.
  • Teeme ülevaate, millistest ERR-i kanalitest ja mida laulu- ja tantsupeo teemalist täna ja homme näha ja kuulda saab.

Põnevat lugemist!

 

XII noorte laulu- ja tantsupeo “Mina jään” rongkäik koosneb 15 maakonna, kolme linna ja rongkäigu pea allkolonnist, ühtekokku ligemale 39 000 peolisest. Rongkäik saab alguse homme, 2. juulil kell 9.30 ning lõppeb 14.00.

Selleks, et kõik rongkäigus osalejad jõuaksid õigeaegselt lauluväljakule ja sealt edasi Eesti Näituste territooriumile, kus rongkäik lõppeb, tuleb arvestada valitud liikumiskiirusega. Liikumiskiiruse määrab rongkäigu korraldusjuhi Jaanus Väljamäe sõnul rongkäigu pea, kus liiguvad laulu- ja tantsupeo üldjuhid ning peo tuli. Väljamäe soovitab oma pereliikmeid, sõpru ja tuttavaid minna tervitama endale meelepärasesse kohta. “Siiski tuleks tagada, et liikumiskoridor oleks kogu trassi ulatuses vaba. Mida ühtlasemalt pealtvaatajad trassi ulatuses paiknevad, seda parem on neil rongkäiku jälgida ja turvalisem ka rongkäigul liikuda,” lisas ta.