Esimene proovipäev annab liigijuhtidele kindlust peo õnnestumisest

Tallinna staadionid täitusid eile tantsupeoks valmistuvate väikeste ja suuremate rahvatantsijate ja võimlejatega, kes tegid proove, et reedese etenduse ajal teaksid kõik täpselt, kus nad olema peavad. Liigijuhid kinnitasid pärast pikka päeva, et lapsed pidasid hästi vastu ja kõik, mis plaanitud, sai edukalt tehtud.

Kõige väiksemad ehk 1.-2. klassi segarühmade tantsijad tegid liigijuht Agne Kurrikoff-Hermani juhtimisel eile proove Kalevi keskstaadionil. Mis peamine, lapsed olid rõõmsameelsed ka pika proovipäeva lõpuks. “Pisikesed olid tublid, kõik joonised ja liikumised olid juba kodus selgeks tehtud. Eilne päev oli meie jaoks võtmetähtsusega, sest kõige väiksemad said kohe suure väljakuga harjuda. Homme oleme sisehallis, mis tähendab, et enne lavastuse montaaži me suurele väljakule enam ei lähegi,” ütles liigijuht. Täna tehakse algust tantsude lihvimise ja puhastamisega. “Väikestele on see esimene tantsupeo kogemus. Võib ainult ette kujutada, mis säde neil silmis põlema lööb, kui neljapäeval juba tuhandete teiste tantsijatega külg külje kõrval kokku hakatakse tantsima,” lisas Kurrikoff-Herman.

5.-6. klassi segarühmad harjutasid eile liigijuht Rauno Zubko eestvedamisel Kuristiku Gümnaasiumi staadionil. “Kõik, mis plaanisime, saime edukalt tehtud. Tantsijad olid kuulekad, töökad ja motiveeritud,” rääkis Zubko proovipäeva õhtul. Täna kohtutakse uuesti juba põhiväljakul. “Selleks tuligi esmalt saada paika oma liigitantsud, et põhiväljakul tunnise prooviga hakkama saada ning joonised paika loksutada. Kui seal lõpetame, siis päeva teise poole kulutame tantsude puhastamisele,” lisas Zubko, kelle sõnul paistab proovidest hästi välja, et repertuaar lastele meeldib ja sobib.

30. juunil ja 1. juulil toimuval kolmel tantsupeo etendusel toovad 585 tantsu- ja võimlemisrühma ligi 8 500 tantsijaga pealtvaatajateni iidsele Koidu ja Hämariku legendile tugineva loo põlvest põlve edasi pärandatava kullakera hoidjatest. Tantsijate proovid algavad täna, esimestel päevadel tehakse liigiti tööd harjutusstaadionitel ning seejärel toimuvad ühisproovid Kalevi staadionil.