12. uudiskiri “Minu pidu”

HEA SÕBER!

Sinuni on jõudnud kaheteistkümnes XII noorte laulu- ja tantsupeo uudiskiri. Peoni on jäänud nüüd juba vähem kui kolm kuud. Sellest, et suvi pole enam mägede taga, annab märku ka peotule süütamine 16. aprillil. Saamaks osa XII noortepeo tule süütamisest, kutsume kõiki sel päeval süütama oma kodupaigas lõkkeid, küünlaid või tõrvikuid, ja jäädvustama see ka sotsiaalmeedias teemaviitega #minajään. Peo-ootuse juurde sobib valatult ka kevadine Teeme Ära talgupäev 6. mail, mille raames kutsume kõiki noori koos õpetajate, juhendajate ja vanematega korrastama oma kodukandi väikesed ja suured laululavad ning tantsuplatsid.

Seekordses uudiskirjas:

  • Kunagi varem ei ole noorte laulu- ja tantsupeo tuld nii suurelt süüdatud kui on plaanis sel korral. XII noortepeo “Mina jään” juhid Heli Jürgenson ja Margus Toomla räägivad, kuidas igaüks saab tulesüütamises kaasa lüüa.
  • mail ootab ees igakevadiseks traditsiooniks saanud Teeme Ära talgupäev, mille raames oodatakse sedapuhku kõiki laulu- ja tantsupeolisi korrastama oma kodukandi väikesed ja suured laululavad ning tantsuplatsid.
  • XII noote laulupeol astub Alo Mattiiseni ja Jüri Leesmenti laulu “Isamaa ilu hoieldes” solistina üles 19-aastane Indra-Mirell Zeinet, kes jäi solistikonkursi žüriile silma oma erilise karakteriga.
  • Kuni 10. aprillini on XII noortepeoks valmistuvatel kollektiividel soodne võimalus tellida noortepeo nutikas torusall ja põnev puidust rinnamärk.
  • Teeme tutvust “Mina jään” segakoori liigijuhi Kaspar Männi ja noorte segarühmade liigijuhi Helena-Mariana Reimanniga.
  • Eesti Rahva Muuseumi metoodik Virve Tuubel tutvustab peremärkide ajalugu ja vaatame, mis lugu räägib endast XII noorte laulu- ja tantsupeo peremärk.
  • Eesti Rahva Muuseumi kuraator Reet Piiri jagab hulga praktilisi soovitusi noortele rahvarõivaste kandmiseks.
  • ERR Lastejaamal aitavad teekonda noorte laulu- ja tantsupeole jäädvustada noored korrespondendid, kelle meeleolukatel postitustel saab silma peal hoida valminud blogis.
  • aasta on Eestis laste ja noorte kultuuriaasta. Projektijuht Marju Kask räägib, mida põnevat sel ajal toimub ja kust selle kohta infot leida.
  • Kumu kunstimuuseum kutsub kõiki XII noote laulu- ja tantsupeo piletiomanikke muuseumisse soodsama hinnaga. Vaatamiseks on väljas ka põnev näitus “Värvide dirigendid. Muusika ja modernsus Eesti kunstis”.

Head lugemist!

XII noortepeo “Mina jään” juhid Heli Jürgenson ja Margus Toomla kutsuvad 16. aprillil kell 19.00 kõiki inimesi, kogukondi, perekondi ja sõpruskondi süütama kodupaigas oma südametulest väiksemaid ja suuremaid lõkkeid, küünlaid või tõrvikuid.