Laulupeo heategevuslikust postkontorist saab saata unikaalseid postkaarte

SOS Lasteküla ja Omniva koostööna on 1. ja 2. juulil lauluväljakul avatud heategevuslik postkontor, kust on võimalik osta ja postitada erilisi XII noorte laulu- ja tantsupeo “Mina jään“ heategevuslikke postkaarte. Joonistusvõistluse võidutöödega kolme erinevat postkaarti on müügil vaid piiratud kogus ning nende müügist saadav tulu läheb SOS Lasteküla laste ja perede toetuseks.

Koostöö XII noorte laulu- ja tantsupeo “Mina jään” korraldajatega algas juba 2016. aasta aprillis, mil ühiselt kuulutati välja heategevusliku postkaardi joonistusvõistlus, kuhu saatsid oma töid 7-19 aastased lapsed ja noored üle Eesti.

“Kui SOS Lasteküla tuli meie juurde ettepanekuga jõud ühendada, et muuta sel moel laulu- ja tantsupidu kogu Eestimaa jaoks veelgi erilisemaks sündmuseks, tulime neile hea meelega vastu. Laulupeol pakumegi võimalust saata oma lähedastele ja sõpradele mälestuseks ainulaadseid postkaarte ning seeläbi toetada vanemliku hooleta lapsi,” ütles Omniva postiäri juht Mari Allese. “SOS Lasteküla poolt tulevad kaunilt kujundatud kaardid ning meie hoolitseme kogu peo vältel selle eest, et peopaigas olevas postkontoris oleks olemas vajalikud margid kaardi kodu- ja välismaale saatmiseks. Loomulikult garanteerime ka, et kaardid jõuaksid võimalikult kiiresti adressaatideni.”

“Noorte laulu- ja tantsupeol “Mina jään“ keskendume olulistele väärtussõnumitele – minu kodu, minu juured ning tihe side põlvkondade vahel,“ selgitas joonistusvõistluse ideed noorte laulupeo peadirigent Heli Jürgenson. “SOS Lasteküla on loonud kodud ja pered lastele, kes seda väga vajavad. Piltide joonistamise ajal said lapsed üle kogu Eesti koos juhendajatega nende teemade üle pikemalt arutleda ning mõtiskleda nii ka laulu- ja tantsupeo idee ning sõnum enda jaoks veel selgemaks.“

Võistlusele laekus kokku 1286 tööd, millest professionaalne žürii eesotsas kunstnik Epp Maria Kokamäega valis välja kaksteist, mis läksid kõikidele huvilistele hääletamiseks lastejaam.ee lehele. Avalikul hääletusel selgusid joonistusvõistluse võitjad Mirtel Ostra ja Agnes Rohtsalu Friedebert Tuglase nimelisest Ahja Koolist ning Heiki Sädem Väike-Maarja Gümnaasiumist.

“Need on eksklusiivsed ning erakordselt kaunid postkaardid, mida on trükitud igaüht vaid 600 tükki,“ ütles joonistusvõistluse üks žüriiliige ning SOS Lasteküla tegevdirektor Margus Oro. “Loodame väga, et iga kaart leiab endale uhke omaniku ning et nii laulupeol osalejad kui ka külalised tahavad jagada mõtteid ja tundeid, mis neid sel eestlastele nii olulisel peol valdavad. Mis saab olla veel ilusam mälestus, kui soojade tervitustega postkaart oma lähedastele ja sõpradele. Kõiki neid aga, kelle postkasti kaunis laulupeo tervituspostkaart saabub, kutsume SOS Lasteküla facebooki vahendusel sellest teada andma, saabunud kaarti pildistama ning foto meile saatma!“

Laulupeoväljaku tegevusalal asuvas heategevuslikus postkontoris on kõikidel soovijatel võimalik ka päris ise sobilik kaart joonistada. Selleks on postkontoris olemas kaardid, joonistamisvahendid ning kõik muu vajalik.

Lisaks sellele, et laulupeo postkaarte saab osta 1. juulil kell 12-18 ning 2. juulil kell 10.30-21.30 lauluväljakul, on kaardid müügil juba praegu Telliskivi Loomelinnaku poes Les Petites, Rahva Raamatu kauplustes Viru keskuses ja Pärnu maanteel asuvas poes Tallinnas ning Tartus Tasku keskuses. Samuti saab kaarte osta mitmetest R-Kioskitest. Postkaarte on võimalik soetada ka SOS Lasteküla epoest.