Saame tuttavaks: “Mina jään” 2.-3. klassi segarühmade liigijuht Liina Eero

6XII noorte tantsupeo 2.-3. klassi segarühmade liigijuht Liina Eero jagab oma mõtteid eesootava peoga seotud ootustest, oma meeskonnast ja mälestustest.

Millise ootusega lähed vastu XII noorte tantsupeole?
Olen ootusärevil ja tunnen end taas nagu väike laps, kes esmakordselt suurele tantsumurule pääseb. Õhinaga ootan kohtumist sadade tantsulastega, soov üheskoos pidu meeldejäävaks muuta on suur.

Kellest koosneb Sinu meeskond?
Minu meeskonda kuulub kolm särasilmset tantsuõpetajat, kes on suutnud tantsupisikuga nakatada suurel hulgal lapsi, noori ja täiskasvanuid. Esimeseks assistendiks on rikkaliku kogemustepagasiga Marina Kuznetsova. Marina on kuulunud mitmete tantsupidude lavastusgruppi, täitnud varasemalt nii liigijuhi kui ka assistendi rolli. Teiseks assistendiks on noor ja entusiastlik Dagmar Nakus ning kolmandaks assistendiks töökas Kristi Aitsam. Ka nemad on osalenud varem tantsupeo lavastusgrupi töös. Kõik kolm on usinad mitmel rindel ning üheskoos moodustavad mulle tugeva seljataguse.

Milline tähendus on Sinu jaoks sõnapaaril “mina jään”?
Minu jaoks tähendab see mineviku- ja tulevikuvahelist järjepidevust – igaüks meist kannab endas edasi midagi oma esivanematest ning annab selle edasi järeltulevatele. Nii on ka tantsupeotraditsiooniga, mille püsimisele ja jäämisele sellel peol tantsivad lapsed ja noored oma osa annavad.

Milline on Sinu kõige meeldejäävam mälestus seoses tantsupeoga?
Eriline mälupilt on mul 1997. aasta noorte tantsupeost, mil Kalevi staadion muutus koos koerte ja kassidega armsaks kodutaluks. Samalt peolt on mul eredalt meeles peo lõpulugu – Mutionupidu. See emotsioon ja tunne, mis mind väikese 8-aastase tantsijana suurel väljakumurul tantsides valdas ei unune vist kunagi. Omamoodi meeldejääv oli ka 2007. aasta noorte tantsupidu, kus osalesin esimest korda juhendaja rollis.

Mida ja miks tooksid esile oma liigi repertuaarist?
2.-3.klass esitab kaks vahvat, aga samas eriilmelist tantsu. “Kooliteel” tantsus saame sõpradega kokku ja asume üheskoos seiklusrohkele ning lõbusale teekonnale. Omamoodi pähkliks (aga samas ka rosinaks) on kõrgete põlvetõste hüpetega tants “Oravakesed”. Seal kasutame rekvisiidina puupulki, mis pakuvad palju mängurõõmu ja vahvaid emotsioone.

Sinu üks praktiline soovitus noorele, kes tuleb tantsupeole?
Naerata oma partnerile, oma rühmakaaslasele ning kindlasti ka naaberrühmade tantsijatele. Tantsupidu on uute ja toredate sõprade leidmise koht.

Fotode autor: Kirill Gvozdev