Täna saabuvad Tallinna tantsupeolised

Täna jõuavad Tallinna ligi 8 500 tantsupeolist, kes harjutavad nädala jooksul üheksal staadionil üle linna. Peo korraldajad paluvad linlastelt pikka meelt ja sõbralikku suhtumist, sest selle suve suursündmus mõjutab ka liikluskorraldust.

30. juunil ja 1. juulil toimuval kolmel tantsupeo etendusel toovad 585 tantsu- ja võimlemisrühma ligi 8 500 tantsijaga pealtvaatajateni iidsele Koidu ja Hämariku legendile tugineva loo põlvest põlve edasi pärandatava kullakera hoidjatest. Tantsijate proovid algavad täna, esimestel päevadel tehakse liigiti tööd harjutusstaadionitel ning seejärel toimuvad ühisproovid Kalevi staadionil.

“Kui suurtel tantsupidudel näeb rohkem rahvusmustritest pärit elemente, siis noortepidudel klassikalisi pilte. Lisaks aastaaegade tunnustele joonistatakse väljakule ka peo logoelemente nagu minu juured või minu maa. Nüüd tehaksegi viimased pingutused, et kõik kujundid elava muusika saatel ilusti kokku jookseks,” rääkis tantsutoimetaja Kadri Tiis.

Peonädalal on linnas tuhandeid noori lauljaid ja tantsijaid, kellest paljud ei ole harjunud nii intensiivse liikluse ja suure inimeste hulgaga. Tavapärasest enam on nii proovipäevadel, rongkäigu ajal, aga ka laulu- ja tantsupeo toimumiskohtades väljas korrakaitsjaid. Politsei põhirõhk on suunatud liiklusturvalisusele, avalikule korrale ning piduliste turvalisuse tagamisele.

Meditsiiniteenistuse juht Erik Velleramm kinnitab varasemale kogemusele tuginedes, et kõige enam teevad peolistele pika nädala jooksul muret päike ja villid. “Kaasa tasub võtta vajalikul hulgal riideid ja jalanõusid nii soojade kui külmade ilmade tarbeks. Kõikides koolides on olemas meditsiinipunktid ning harjutusväljakutel ja peopaikades esmaabiosutajad. Oluline on hoida kogu nädala jooksul enda lähedal veepudel, et piisavalt vedelikku tarbida,” rõhutas Velleramm.

Peolised ööbivad 45 Tallinna ja Harjumaa koolimajas, kus on korraga mitusada inimest. Seetõttu soovitab majutuskorraldusega tegelev Andres Vakra peolistel kaasa võtta lisaks mugavale küljealusele kindlasti ka hea tuju ja rõõmus meel, kuna rahvast on palju ning igal pool kulub aega tavapärasest rohkem.

XII noorte laulu- ja tantsupidu “Mina jään” toimub Tallinnas lauluväljakul ja Kalevi staadionil 30. juunist kuni 2. juulini.