Lauluväljakul avatakse täna fotonäitus “Laulupeotänav”

30. juunist kuni 2. juulini on laulupeo toimumise ajal lauluväljakul avatud koolinoorte laulupidusid kajastav fotonäitus “Laulupeotänav”, mis pakub vaatamiseks põnevaid hetki läbi ajaloo Eesti kooritraditsioonidest huvitujatele, eesti rahvale ja väliskülalistele.

XII noorte laulupeo keskmes on noore põlvkonna side oma maa, kultuuri ja vanema põlvkonnaga, mis koonduvad ühise mõiste alla juured. Käes on aeg, kui taas vajame oma juurtelt rohkelt tarkust ja jõudu, et osata hoida ja edasi kanda meie esivanemate olemise viisi. Fotonäituse eesmärk on elustada mälestusi möödunud laulupidude ülevatest hetkedest. Iga stend kajastab üht toimunud koolinoorte laulupidu.

Välinäitus on avatud lauluväljakul 30. juuni kuni 2. juuli, laulupeo toimumise ajal. Edasi suundub näitus Tartu Laulupeomuuseumisse, kus 4. juulist kuni 31. oktoobrini eksponeeritakse seda muuseumi siseõues. Hiljem levib ekspositsioon rändnäitusena Eesti maakondades.

Idee autorid ja näituse kuraatorid on Kaire-Lea Pihlap ja Ahti Tubin. Näituse kujundaja on Tarmo Teder ning näituse toimetaja on Sirje Pärismaa.