XII noorte laulu- ja tantsupeole “Mina jään” registreerus üle 1700 kollektiivi

Kollektiivide registreerumine XII noortepeole on lõppenud. Esmaste andmete põhjal registreerus laulu- ja tantsupeole 906 koori ja orkestrit, 787 rahvatantsu- ja võimlemisrühma ning 48 rahvamuusika kollektiivi.

Kuna tegemist on väga suure osalejaskonnaga, siis esmaste andmete põhjal on võimatu teha lõplikke järeldusi peol osalejate kohta. “Kogemus on näidanud, et andmete täpsustamise ja korrigeerimise käigus on see suur numbrimaagia pidevas muutumises,” ütleb Eesti Laulu- ja Tantsupeo juhataja Aet Maatee.

Registreerimisandmed on oluline alus õppeprotsessi sujuvaks ja targaks korraldamiseks. “Tänase seisuga on hea meel tõdeda, et 1741 laste ja noorte kollektiivi on valmis meiega noortepeo poole teele asuma. Uue põlvkonna suur soov osaleda näitab, et meie staadionimuru ja laulukaare alune ei jää mitte tühjaks,” ütleb Maatee.

Endiselt on kõige suurem liik laulupeol mudilaskoorid. Peoks on valmistumas üle saja poistekoori ja poiste segakoori, mis annavad vägevat täiendust tulevastele meeskooridele. Oma kindla koha laulupeol on leidnud ka noorte sümfooniaorkestrid, mis on oluliseks väljundiks muusikakoolidele ja seal õppivatele talendikatele instrumentalistidele.

Tantsupeol on algklassides tegutsevaid rahvatantsurühmi ohtralt, sestap on tantsijad jagatud kolme rühma – 1.-2. klassi, 2.-3. klassi ja 3.-4. klassi rühmad. Seega on juhendajatel hea võimalus valida oma väikeste tantsijate oskustele kõige sobivam liik. Kokku on nendes liikides peole tulemas pisut üle 300 kollektiivi.

Laulupeo peadirigendi Heli Jürgensoni sõnul on suur rõõm tõdeda, et laulu- ja tantsupeo liikumine on noorte vabana sündinute seas endiselt elujõuline ja lapsed ning noored tahavad tegeleda koorilaulu, muusika ja rahvatantsuga. Tantsupeo pealavastaja Margus Toomla lisab: “Loodame väga, et see ühine tee noortepeoni annab meie noortele võimaluse leida aina tugevam side oma juurtega ning samuti ühendada põlvkondi ja muuta meid rahvana ühtsemaks ja tugevamaks.”

Noorte laulupeo peadirigent on Heli Jürgenson, tantsupeo pealavastaja on Margus Toomla. XII noorte laulu ja tantsupidu toimub 30. juuni – 2. juuli 2017 Tallinna lauluväljakul ja Kalevi staadionil.

XII noortepeo korraldajad ja kunstilised toimkonnad tänavad kõiki registreerunud kollektiive hea ja mõistva koostöö eest!