20. uudiskiri “Minu pidu”

Hea lugeja!

Tantsijad on juba mitu päeva Tallinnas mööda proove jooksnud. Homme saabuvad Tallinna ka XII noorte laulupeol osalejad, et alustada enda viimase ettevalmistusega pühapäevaseks tipphetkeks. Tantsupeolised harjutavad tänasest Kalevi staadionil koondproovides ning teevad õhtul tantsupeo esimese muusikutega läbimängu. Nüüd ei tohiks enam küll kellelgi kahtlust olla, et pidu on ukse ees!

Seekordses uudiskirjas:

  • XII noorte tantsupeo ideekavandi autor Meelis Kompus räägib mõttest, mis kuus aastat tagasi sündis ja mis homme tantsupeo esimese etenduse ajal pealtvaatajate ees lahti rullub.
  • Tuhandete tantsijate ja võimlejate kõrval astuvad tantsupeol vaatajate ette kolm laulvat peategelast – Koit, Hämarik ning Vanaisa. Tegime juttu ühe Koidu ja Hämarikuga, et küsida, kuidas nende proovid läinud on?
  • Peo meditsiiniteenistus annab ülevaate sellest, kuidas esimesed proovipäevad on tantsijaid väljakutel kohelnud ja mida saavad tantsijad ise ära teha, et tervist hoida.
  • Selleks, et kõige pisemgi õnnetus laulu- ja tantsupeolisi ei puudutaks, annab legendaarne tantsupidudel osaleja Kose päästja Ruve Rebane samuti mõned soovitused.
  • XII noorte laulupeol osaleb ühtekokku 797 kollektiivi – lauluväljaku korraldusjuht Margus Luur teab rääkida, kuidas sedavõrd suur hulk lauljaid laulukaare all oma õige koha leiab.
  • Eelolevatel päevadel tuleb Tallinna kesklinnas, Kalevi staadioni ja lauluväljaku ümbruses liikudes arvestada muutunud parkimis- ja liikluskorraldusega – tuletame meelde, millega peaks arvestama.
  • Elron paneb laulu- ja tantsupeoliste koju sõidutamiseks käiku lisarongid, mis viivad peolised pühapäeva hilisõhtul Tallinnast Tartusse ja Viljandisse.
  • Laulu- ja tantsupeo kodulehelt leiab peo ametlike fotograafide jäädvustused proovidest, peoliste elu-olust ning hiljem ka tantsu- ja laulupeo ülesvõtetest.

Mõnusat lugemist!

 

Kogu XII noorte laulupeo helimaailm tuleneb selle traditsioonilisest avaloost, Mihkel Lüdigi ja Friedrich Kuhlbarsi “Koidust”, millest nüüdisaegses võtmes seade tegi peo üks ideekavandi autoreid, noor helilooja Rasmus Puur. Terviklaul küll peol ei kõla, kuid kõigil huvilistel avaneb võimalus seda video vahendusel siiski nautida. Legendaarset laulupeo laulu “Koit” esitavad: Liisi Koikson – vokaal, Paul Daniel – kitarrid, Peedu Kass – basskitarr ja Kristjan Kallas – trummid.