Telli endale XII noortepeo suveniirid ja osta peo tooteid

XII noorte laulu- ja tantsupeo tarvis on valminud meened: märgid, särgid, torusallid, kaelakotid ja Teataja. Samuti laulu- ja tantsupeo supp, jäätis ning vesi.

MÄRK

XII noorte laulu- ja tantsupeo peremärk on inspireeritud vanadest Eesti peremärkidest ning talurahva poolt loodud mustrikirjadest. Lasergraveeritud ja kasevineerist valmistatud märgid on kujundanud XII noortepeo kunstnik Kerstin Hallik ning neid saab kanda pluusikaeluses, rinnas, koti küljes, juustes või seal, kus ta sulle kõige enam meeldib. Selleks on märgil tugev magnetkinnitus. Märgi läbimõõt on 40 mm.

Laulu- ja tantsupeol osalejale on märgi hind 4 eurot ning selle tellimiseks tuleb võtta ühendust Turundustugi kaubamärgi esindaja Piret Hallik-Sassiga (piret@turundustugi.ee, 56605860).
Külastajad saavad märke soetada veebiaadressil pood.turundustugi.ee 5 euro eest. Piiratud arv märke on müügil ka noortepeo ajal kohapeal.


SÄRK

XII noortepeo t-särke on saadaval nelja erinevat värvi, mis sümboliseerivad nelja aastaaega: kollane suvi, oranž sügis, lilla talv ja roheline kevad. Särgid on kujundanud XII noortepeo kunstnik Kerstin Hallik, kelle sõnul asub peremärk naistesärkidel paremal ja meestesärkidel vasakul pool. Koos käies ja tantsides moodustavad need kokku peremärgi. Laste särkidel asub märk kollasel ja lillal särgil paremal ning rohelisel ja oranžil särgil vasakul pool.

Lisaks T-särkidele on võimalik valida avar erimudel, mida toodetakse suurustes XS kuni XL. Erimudeleid on kahes värvitoonis – valgeid ja siniseid. Need särgid teeb eriliseks seljale trükitud XII noortepeo peremärk, mille iga ostja saab soovi korral särgist ise välja lõigata.

Meestesärk maksab 10,50 eurot, naistesärk 9,50 eurot, lastesärk 8,60 eurot ning erimudel 13,20 eurot. Piiratud kogus särke on müügil 14. Selveris üle Eesti (Järve, Kadaka, Pirita, Põltsamaa, Centrumi, Ringtee, Saare, Veeriku, Mai, Sõbra, Ülejõe, Vahi, Krooni, Jõhvi).


TORUSALL

Laulupeol on olemas oma torusall, mida saab kanda nii peapaelana, murumütsina, kaelasallina, randmesoojendajana, patsikummina või kuidas iganes süda lustib. Sall kaitseb peolist nii tuule kui päikese eest. Ka torusallid  on kujundanud XII noortepeo kunstnik Kerstin Hallik.

Ühe salli hinnaks on 3,5€ ning tellimiseks tuleb oma soovist teada anda Kinkston OÜ projektijuhile Kerlyle (kerly@kinkston.ee). Torusallile on võimalik järgi minna Kinkstoni Nõmme kontorisse Ravila 3a või toimetatakse see Sulle posti teel. Salle on võimalik soetada ka peo ajal kohapeal.


KAELAKOTT

Kokkuleppel peo kunstnikuga saab noortepeoks endale soetada armsa kaelakoti, kuhu mahuvad osalejate ja külaliste isiklikud asjad, näiteks võtmed, kaardid, raha ja mobiiltelefon.
Kaelakotike on valmistatud linasest riidest ning on mõõtudega 18×12 cm, paela pikkuseks on üks meeter. Kotike on suletav krõpsuga.
Kotikese hind on 10€ ja selle saab endale tellida Facebooki lehe https://www.facebook.com/LinenGift kaudu.


LAULU- JA TANTSUPEO TEATAJA

XII noorte laulu- ja tantsupeo “Mina jään” ametlik Teataja on valmimas ning jõuab müügile peonädala alguseks. Teatajast leiab kogu vajaliku teabe peo kohta. Lisaks eesti- ja inglisekeelsele versioonile on esmakordselt saadaval ka venekeelne Teataja.

Trükises on nii laulu-, tantsu- kui ka rahvamuusikute peo üksikasjalik ja kommenteeritud kava, laulusõnad ning tantsumustrid. Ära on toodud kõigi osalevate kollektiivide nimekirjad. Piltidega on esitatud peo ettevalmistusega seotud inimesed, samuti tantsujuhid ja dirigendid. Sinna saab oma lemmikutelt autogrammi paluda.

Lähemalt saab Teatajast lugeda ka sellest, kuidas seekordne pidu sündis, praktilise poole pealt on ära toodud kontsertide ja etenduste paikade kaardid. Inglise- ning venekeelsed teatajad on veidi õhemad, neis ei ole eraldi trükitud laulusõnu ning osalevaid kollektiive.

Teataja jõuab müügile suurematesse toidupoodidesse ja R-Kioskitesse 26. juuniga algavast nädalast. Peo ajal saab trükist osta nii tantsu- kui ka lauluväljakult hinnaga kuus eurot tükk.


SUPP

XII noortepeo suurtoetaja ning laulu- ja tantsupidude pikaajaline toitlustaja Põltsamaa Felix kostitab suvel laulu- ja tantsupeolisi 134 500 supiportsjoniga. Tänavu kuulub menüüsse kolm suppi: klassikaks kujunenud seljanka ja suitsulihaga hernesupp ning esmakordselt valikusse kuuluv köögivilja nuudlisupp

Poelettidel on aga saadaval veelgi laiem valik ametlikke laulu- ja tantsupeo suppe. Põltsamaa Felix on purki pannud «Laulupeo seljanka», «Tantsupeo borši», «Rahvaviisi rassolniku», «Labajala hernesupi» ning «Segakoori frikadellisupi». Tõeliseks uudistooteks võib pidada värskekapsa borši veiselihaga, mis on esimene gluteenivaba purgisupp Eestis.


JÄÄTIS

Laulu- ja tantsupeo jäätis on sel korral vanillijäätis maasikamoosiga. Varasemale kogemusele tuginedes toodab Premia suve jooksul 15 tonni laulupeojäätist. See teeb kokku veerand miljonit jäätist, millele lisandub veel 60 000, mis jagatakse laulu- ja tantsupeolistele magustoiduks.

Väikse Tomi laulupeojäätis on saadaval Rimi, Prisma, Coop, Comarket, Grossi kauplustes ning lisaks sadades iseseisvates pisipoodides üle Eesti. Premia on olnud läbi ajaloo laulu- ja tantsupeo jäätisepartner, sest ettevõte on alati olnud truu oma missioonile toetada kultuuri.


VESI

Laulu- ja tantsupeolised saavad sel korral janu kustutada spetsiaalselt noortepeo jaoks välja töötatud BELIEF Water vetega, mida müüakse ainult peo ajal. Valikus on nii gaseeritud kui gaseerimata mineraalveed.

BELIEF sündis Eesti noorte idufirmast ning nende missiooniks on pakkuda inimestele tervislikke jooke suhkrurikaste ja lisaainetest küllastunud jookide asemel. Neid iseloomustavad tervislikkus ja nooruslikkus, just nagu noortepidugi.