18. uudiskiri “Minu pidu”

 

Hea lugeja!

Alates tänasest annab Tallinna linnapildis toimuv märku, et laulu- ja tantsupidu on kohe-kohe kätte jõudmas. Eile jõudis Tallinna ainsa väliskollektiivina XII noorte tantsupeol osalev Riia Eesti Põhikooli 4. klassi tantsurühm. Täna saabuvad üle Eesti pealinna veel ligi 8 500 tantsijat ja võimlejat, et alustada üheksal harjutusväljakul proovidega. Peo korraldajad paluvad linlastelt pikka meelt ja sõbralikku suhtumist.

Seekordses uudiskirjas:

  • Täna alustavad Tallinnas proovidega ligi 8 500 tantsijat ja võimlejat, mistõttu on ka linnapildis tavapärasest rohkem noori, kes harjutusväljakute ja ööbimiskohtade vahel liiguvad.
  • Eile saabus Tallinna Riia Eesti Põhikooli 4. klassi tantsurühm ehk ainus XII noorte tantsupeol osalev väliskollektiiv. Käisime neid fotokaameraga vastu võtmas ja tervitamas.
  • Nii -4. klassi segarühmade liigijuht Kristiina Siig kui ka 2.-3. klassi segarühmade assistent Kristi Aitsam on XII noorte tantsupeol juhendajaks üheteistkümnele tantsurühmale – kuidas nad peonädalaks valmis on?
  • Vaatame peale XII noortepeol osalejate statistikale – näiteks, mis nimelisi lapsi ja mis maakonnast on peole kõige enam tulemas või mis on osalejate keskmine vanus?
  • XII noorte laulu- ja tantsupeo raames avatakse kaks põnevat näitust – lauluväljakul koolinoorte laulupidusid kajastav fotonäitus “Laulupeotänav” ning Kalevi staadionil Tantsupeomuuseumi telgis näitus “EST-LAT-LIT Baltiriikide noorte tantsupeod”.
  • Abc Motors on Renault ja Dacia sõidukite edasimüüja ning laulu- ja tantsupidude autopartner aastast 2014. Laulupeol ollakse uudistamiseks väljas uusimate Renault mudelitega.

Põnevat lugemist!

Seitsmes Euroopa riigis elavaid eesti lapsi ühendavaid koore on seekordsel peol kolm: Euroopa Eesti Mudilaskoor, Euroopa Eesti Lastekoor ja Euroopa Eesti Noortekoor. Kokku laulab neis 126 lauljat kaheksast riigist (Luksemburgist 56, Belgiast 45, Saksamaalt 12, Prantsusmaalt 3, Hispaaniast, Soomest ja Hollandist 1 ning Eestist 8). Dirigent Anneli Aken alustas Luksemburgis igakuiste laulutundidega 2009. aasta kevadel. Täname Euroopa Komisjoni abi eest videote tootmisel.