Vene emakeelega lasteaed hingab laulu- ja tantsupeo rütmis

Tallinna Liikuri lasteaed asub Lasnamäe kõrgendikul, lauluväljaku lähistel, kus traditsiooniliselt viiakse läbi laulupidu. Lasteaia üheks iga-aastaseks traditsiooniks on korraldada ka oma laulu- ja tantsupidu, kevadel oldi laulu- ja tantsupeo perele abiks ka Teeme Ära talgupäeval lauluväljakul.

Tallinna Liikuri lasteaia õppealajuhataja Jelena Lofitskaja sõnul toimus lasteaia esimene pidu juba 21 aastat tagasi. “Lastele meeldivad ühised peod, kus nad tunnevad rõõmu esinemisest ja saavad kasutada õpitavat eesti keelt suhtlemisel teiste lastega,” rääkis vene emakeelega lasteaia juhataja. Kõik 260 last lasteaia saali toimunud laulupeole ei mahtunudki – seepärast anti lausa kaks eraldi tantsijate-lauljatega kontserti. “Ühel käisid külas sõbrad Kopli Sitsi lasteaiast ning teisel 3. klassi rahvatantsurühm Lasnamäe gümnaasiumist,” lisas Lofitskaja.

Veebruarikuu pühendas lasteaed tervikuna Eesti traditsioonide ning sümboolikaga tutvumisele. “Lapsed teavad riigi- ning linnanimesid, teavad oma koduaadressi. Teavad, et Tallinn on muistne linn, oma ajaloo ning vaatamisväärsustega. On teadlikud riigi sümboolikast nagu lipp, rukkilill, pääsuke,” näitlikustas Lofitskaja.

Liikuri lasteaia lapsed on veel ise suvisel XII noorte laulupeol laulmiseks ja tantsupeol tantsimiseks liiga väikesed. Küll aga valmisid hiljuti paberi ümbertõstmise tehnikas ja videofragmente lisades lastega tehtud multifilmid “Laulupidu kutsub sõbrad kokku” ja “Tantsupidu kutsub sõbrad kokku”. “Kõik algas sellest, et õpetajal tekkis soov teha lastega animatsiooni. Siis mõtlesime välja loo, millest saaks multifilmi teha,” ütles Lofitskaja.

Vaata laste valmistatud animatsiooni tantsupeost siit.