Põltsamaal algab laulu- ja tantsupeo supitegu

Põltsamaa Felix kostitab suvel Tallinnas XII noorte laulu- ja tantsupeolisi 135 000 supiportsjoniga. Tänavu kuulub menüüsse kolm suppi: klassikaks kujunenud seljanka ja suitsulihaga hernesupp ning esmakordselt valikusse kuuluv köögivilja nuudlisupp. Eestimaisest toorainest suppide valmistamisega alustatakse maikuu esimesest nädalast.

“Kõige suurema koguse valmistame seljankat, veidi vähem hernesuppi ning kolmandaks esmakordselt pidulistele pakutavat köögivilja nuudlisuppi, mis on menüüsse lisatud mõeldes ennekõike neile, kes liha ei armasta,” ütles Põltsamaa Felixi turundusdirektor Marek Viilol.

Peonädala menüü koostamisel tehti teisigi teadlikke valikuid. “Näiteks borš jäi tänavu valikust välja, et piduliste valgeid rõivaid võimalike silmatorkavate supiplekkide eest säästa,” lisas Viilol. Kui eelmisel noortepeol jagati välja 120 000 supiportsjoni, siis sel korral on kogust 15 000 portsjoni võrra suurendatud.

Poelettidel on aga juba praegu saadaval veelgi laiem sortiment ametlikke laulu- ja tantsupeo suppe. Põltsamaa Felix on purki pannud «Laulupeo seljanka», «Tantsupeo borši», «Rahvaviisi rassolniku», «Labajala hernesupi» ning «Segakoori frikadellisupi». Kõik laulupeosupid valmivad Põltsamaal ning nende valmistamiseks kasutab ettevõte Eesti köögivilja ja liha. “Tõeliseks uudistooteks võib pidada värskekapsa borši veiselihaga, mis on esimene gluteenivaba purgisupp Eestis,” kinnitas Marek Viilol.

Poelettidele jõudnud suppide valikul lähtus ettevõte traditsioonidest ning eestlaste maitse-eelistustest. Ühtviisi on oma poolehoidu nendele maitsetele väljendanud nii lapsed, noored kui ka täiskasvanud. “Supimüük on viimase kuu jooksul olnud tavapärasest ligi 30 protsenti suurem. Võib eeldada, et oma osa on selles ka laulu- ja tantsupeo suppide sõpradel,” lisas Viilol.

Põltsamaa Felix on XII noorte laulu- ja tantsupeo suurtoetaja ning laulu- ja tantsupidude pikaajaline toitlustaja, kes on pidulisi toitnud 2007., 2009., 2011. ja 2014. aastal.