Vihm tahab laulu- ja tantsupidu külastada

Riikliku ilmateenistuse viimase info kohaselt kostitab peolisi täna tormine ja sajune ilm. Homme ning pühapäevasel rongkäigu ja laulupeo päeval peaks ilm siiski paranema.

“Tänane ilm kahjuks peolisi ei hellita, sest prognoosid näitavad sadu terveks päevaks, vaid hommikul võib päike korraks paista. See tähendab, et tantsupeo esimene etendus möödub suure tõenäosusega vihmasajus ja pealtvaatajad peaksid ennast soojalt riidesse panema ning varuma vihmakeepe,” selgitas riikliku ilmateenistuse sünoptik Ele Pedassaar. Tema sõnul on ka tuul täna tugev ja isegi tormine ning jahe.

Homme hakkab tuul järele andma ja ka vihm teeb pikemaid pause, mis tähendab, et tantsupeo teise ja kolmanda etenduse ning Rahvamuusikapeo ajal võib ilm ennast päris korralikult üleval pidada ja vaid korraks peolisi kasta.

Pühapäeva hommikul, kui toimub rongkäik, lubab ilmateenistus kuiva ilma ning ka päike võib end pilve tagant peolistele näidata. Peo algusajaks võib aga vihm siiski kohale jõuda. “Uued vihmahood saabuvad umbes kella 14 ajal ning hoovihma võib tulla ka õhtupoolikul. Seevastu on õhk päris soe, isegi üle 20 kraadi,” ütles Ele Pedassaar.

XII noorte laulu- ja tantsupeo meeskond tuletab peo eel meelde, et pealtvaatajate heaolu silmas pidades ei pääse peo ajal nii tantsu- kui ka lauluväljakule vihmavarjudega. Koju tasuks jätta ka muud esemed, mis võivad häirida või ohustada teisi peolisi.