Täna avatakse Baltikumi noorte tantsupidude traditsiooni tutvustav näitus

Tantsupeomuuseum tutvustab XII noorte tantsupeol UNESCO kultuuripärandi nimistusse kuuluvat tantsupidude unikaalset traditsiooni näitusega “EST-LAT-LIT Baltiriikide noorte tantsupeod”, mis avatakse Tantsupeomuuseumi telgis täna kell 18.00.

Näitus kajastab kolme riigi – Eesti, Läti ja Leedu noorte tantsupidude kujunemise ja arenemise lugu. Näitus on jaotatud kolme ossa, iga riigi väljapanek on mahutatud kuuele stendile. Sellele lisanduvad kaks sissejuhatavat stendi. Näituse kujundus on ühtne ning toetub suurel määral fotomaterjalil. Näitust visualiseerivad Eesti, Läti ja Leedu tantsupidude arhiivimaterjalidel põhinevad videoprogrammid (kolmel eraldi ekraanil). Näitusel pannakse välja ka Alfred Raadiku vahakuju.

Näituse ettevalmistamisel teeb Tantsupeomuuseum koostööd Läti ja Leedu noorte tantsupidude korraldajatega. Tantsupeomuuseum Eestis soovib näituse koostamisega kaasa aidata samasuguste muuseumide tekkimisele Lätis ja Leedus, et koos tugevamad olla.

Tantsupeomuuseumi telgi leiab lauluväljaku peaväravast sisse minnes paremat kätt, sissepääs avaneb läänetribüüni suunda. Näitus on laulupeol osalejatele avatud juba 29. juuni hommikust, et lapsed ja noored seda vaadata saaksid. Pealtvaatajatele on näitus avatud 30 juunil ja 1. juulil kell 10.00 kuni hilisõhtuni.

Tantsupeomuuseum on tantsupeo ajal, alates 28. juunist kuni 1. juulini avatud kohtumispaik kõigile tantsuõpetajatele kell 12.00 – 22.00.

Näituse koostajad:

  • Angela Arraste – MTÜ Tantsupeomuuseum; tantsupedagoog ja mentor
  • Ilze Mažane – Läti noorte tantsupidude projektijuht, tantsukollektiivi juht, ballettmeister, koreograaf; Läti Riikliku Hariduskeskuse referent
  • Zivile Adomaitiene – Leedu Rahvakultuuri Keskuse tantsuosakonna juhataja, tantsukollektiivi juht, koreograaf, ballettmeister, Leedu tantsupidude koordinaator
  • Kunstnik- kujundaja: Peeter Paasmäe
  • Keeletoimetaja: Monika Tomingas
  • Tõlketööd: Unicom Tõlkebüroo OÜ
  • Näituse väljatrükk: Salibar OÜ
  • Teostaja: MTÜ Tantsupeomuuseum