Laulu- ja tantsupeo ajal muutub Tallinna kesklinna liiklus- ja parkimiskorraldus

Eelolevatel päevadel tuleb kesklinnas, Kalevi staadioni ja lauluväljaku ümbruses liikudes arvestada muutunud parkimis- ja liikluskorraldusega. Enim mõjutab liiklust pühapäevane rongkäik.

Kõigil tänavatel ja teelõikudel, kus seoses laulu- ja tantsupeoga liikluskorraldus muutub, on üleval ajutised liiklusmärgid. Peo ajal on väljas neoonrohelistes vestides liiklusreguleerijad, kelle juhiste järgimine aitab liiklust sujuvana hoida.

Laulu- ja tantsupeo ajal kesklinnas Juhkentali tänava ja Kalevi staadioni kõrval ning lauluväljaku ümbruses liikudes on mõni tänav reedest, 30. juunist kuni pühapäeva, 2. juulini liikluseks ajutiselt suletud. Tantsupeo etenduste publiku liikumisega seoses võidakse autodele jalakäijate ohutuse tagamiseks lühiajaliselt liiklus sulgeda Juhkentali tänaval, läbipääs tagatakse ühistranspordile.

Laulupeo rongkäigu kulgemise ja kontserdi ajaks on liiklus hommikust hilisõhtuni suletud Narva maantee, Pirita tee ja Turba tänava vahelisel lõigul, läbipääs tagatakse vaid ühistranspordile.

Kuna parkimiskohti on nii laulu- kui ka tantsuväljaku ümbruses piiratud koguses, soovitavad korraldajad pealtvaatajatel peole tulles isikliku auto jätta võimalikult kaugele. Laulu- ja tantsupeo ajal korraldab lauluväljaku ümbruses parkimist AS Ühisteenused, mis toob Kadrioru piirkonnas suurema parkimisalana välja Rohelise Aasa tänaval. Parkida saab ka teistel tänavatel, kus kehtivad tavapärased parkimiskorralduse reeglid. Jälgida tuleks ka tasulise parkimise piirkondi. Tasuta on parkimine kesklinna piirkonnas pühapäeviti.

Lähemalt saab liiklus- ja parkimisinfoga tutvuda siin: https://2017.laulupidu.ee/laulupidu/liiklusinfo/