Homme toimub Poolamäe pargis tasuta Rahvamuusikapidu

XII noorte laulu- ja tantsupeo lahutamatu osana toimub 1. juulil Poolamäe pargis Rahvamuusikapidu. Rahvamuusikud näitavad sel korral oma oskusi tantsupeo lähedal ühe pika kontsertiga, kus kõik pilliliigid oma kavaga esinevad.

Rahvamuusikud on erineval moel osalenud laulu- ja tantsupeoliikumises läbi aja. On esinetud rahvapilliorkestrina laulupidude kavas ja tantsupidudel saadetud tantsijaid elava muusikaga. Rahvamuusikapeo loomingulise juhi Juhan Uppini sõnul on rahvamuusika üks peamisi funktsioone läbi aja olnud tantsuks mängimine. Just seetõttu toimub Rahvamuusikapidu sel korral seal, kus on tantsijad ehk tantsupeo juures.

“Seekordse Rahvamuusikapeo repertuaari läbiv joon on tantsulisus. Mitmed meil kavas olevad tantsulood on ka tantsupeo pärimustantsude repertuaaris, mida tantsupeolised just Rahvamuusikapeol päriselt tantsida saavad,” rääkis Uppin. Lisaks tantsulugudele koosneb peo repertuaar üldjoontes pärimuslikest ja rahvalikest lugudest ning on ka palju autoriloomingut ja teiste maadegi muusikat.

Rahvamuusikapeolised jagunevad vastavalt ansamblite koosseisule kuue pilliliigi vahel: kandled, viiulid, lõõtspillid, mandoliinid, akordionid ja koondorkester. Igal liigil on oma 5-7 palast koosnev repertuaar.

“Loodan, et need enam kui pooltuhat noort toovad oma muusika linnaruumi ja rõõmustavad peolisi ka kontsertide välisel ajal, sest selleks ju rahvamuusika ongi,” lisas Uppin.

Rahvamuusikapeo suurkontsert toimub laupäeval 1. juulil 2017 algusega kell 15.00 Kalevi staadioni kõrval Poolamäe pargis. Liigijuhid on Pille Karras, Enrik Visla, Kristel Laas, Joosep Sang ja Juhan Uppin.

Rahvamuusikapeo kontserdi kava leiab siit