Lauluväljak saab pühapäevaks peorõivaisse

Viimased päevad on lauluväljakul käinud tihe sagimine – dirigendipult ja orkestri ala on paigas, pingid ootavad peolisi, ka telgid kerkivad kui seened pärast vihma. Laululava kujunduse eest vastutav Kristjan Suits kinnitab, et lõplikult saab kõik siiski paika alles pühapäeva hommikuks.

“Lauluväljak saab oma peoilme pühapäeva hommikuks, sest palju saame kasutada ka tantsuväljakul kasutusel olevaid elemente,” kinnitab Suits. Kunstniku sõnul siiski väga suurejoonelist kujundust oodata ei ole. “Kõige olulisem dekoratsioon on rahvas ise,” lisab ta.

Lauluväljaku väravate peale tulevad põhilise kujunduselemendina hundihambad. Sama motiiviga on kaunistatud ka dirigendipult, mille ääri kaunistavad suvised lilled. “Kogu peo fookus on suunatud dirigendipuldile ja dirigendile. Seepärast on oluline, et see pult tekitaks inimestes mingeid tundeid – püüame anda edasi õdusat kodust suveaja tunnet,” kinnitas Suits.

Värvigamma, mis lauluväljakult inimestele vastu vaatab, on nooruslik ja suvine. Inspiratsiooni on saadud neljast aastaajast ja ennekõike värskest suvest. “Pigem minimalistliku välisilme muudab terviklikus rahvamass – see on meie suurim värv ja väärtus,” ütles kunstnik.