Laulu- ja tantsupeo rongkäigus osaleb ligi 40 000 peolist

Täna Tallinnas toimuvas XII noorte laulu- ja tantsupeo “Mina jään” rongkäigus marsib ligi 40 000 last, noort ja täiskasvanut. Rongkäik algas kell 9.30 Vabaduse väljakult ning lõppeb orienteeruvalt kell 14.00 lauluväljakul, kus algab XII noorte laulupeo kontsert “Mina jään”.

Rongkäik koosneb 15 maakonna, kolme linna ja rongkäigu pea allkolonnist. Maakondlikud kolonnid liiguvad tähestikulises järjekorras alates Hiiumaast. Rongkäigu lõpus on Harjumaa ja Tallinn. Pidulised kõnnivad viie kilomeetri pikkusel teekonnal Vabaduse väljakult mööda Pärnu ja Narva maanteed mööda Pirita teed kuni lauluväljakuni, kuhu sisenetakse Mere väravast.

Pealtvaatajad saavad rongkäiku jälgida alates Pärnu maanteest. Korraldajad paluvad pealtvaatajatel jätta rongkäigule piisavalt ruumi liikumiseks ja järgida rongkäigu korraldusmeeskonna juhiseid. “Kuna huvi rongkäigu vastu on olnud alati suur, siis oleks pealtvaatajatel kõige parem rongkäiku nautida ühtlaselt jaotudes. Eduka kulgemise tagab kuldreegel: rongkäik liigub sõiduteel ja pealtvaatajad on kõnniteedel,” selgitas rongkäigu korraldusjuht Jaanus Väljamäe.

Pealtvaatajad võiksid kasutada Lauluväljakule sisenemiseks Oru ja Lasnamäe väravaid, sest Mere värav on rongkäigu sisenemise koht ja pealtvaatajate tulek sealtkaudu on keerulisem.

Riikliku ilmateenistuse teatel on rongkäigu alguses võimalus hoovihmaks, kuid päeva peale ilm paraneb ja saju tõenäosus on väike. Korraldajad paluvad peolistel ja pealtvaatajatel igaks juhuks kaasa võtta vihmakeebid, jätta vihmavarjud koju ja varuda ka sooje riideid.