Lastejaam leidis laulu- ja tantsupeo korrespondendid Eestist, Belgiast ja Ameerikast

ERR Lastejaamal aitavad teekonda noorte laulupeole jäädvustada kümmekond usinat korrespondenti vanuses 7-12, kelle videod, fotod ja kirjatükid hakkavad iganädalaselt blogi vormis ilmuma Lastejaama veebilehel.

Teiste hulgas asuvad Lastejaama korrespondentidena tegutsema Ellerheina lastekooris laulev Katariina, Euroopa Eesti Mudilaskoori, Lastekoori ja Noortekoori liige Märten, Tabasalu Ühisgümnaasiumi õpilane Gert, USA Idaranniku Lastekooris laulev Marta, Nõmmelille mudilaskooris käiv Lucia, Rapla laulustuudio lastekoorist Angela ning Raplamaalt pärit noormees Roko.

“Eriti rõõmustav on, et oma mõtteid ja peoks ettevalmistusi on meiega lisaks Eestis laulvatele noortele otsustanud jagada ka kaugel Brüsselis ja üle ookeani Virginias elavad lapsed,” rääkis Lastejaama vastutav toimetaja Liis Mehine. Aktiivsemad lastest saavad kindlasti veel enne suvist pidu võimaluse tulla rääkima ka “Lastetoa” saatesse. “Lõpuks saame ju kõik ühiselt suvel peo ajal laulukaare all kokku. Seda toredam on juba ettevalmistusfaasis teiste lastega oma rõõmu jagada,” lisas Mehine.

Näiteks Brüsselis elav Märten kirjutas oma esimeses postituses, et temal aitavad reportaaže sündmuskohtadelt Euroopas teha ka Luksemburgi Eesti Seltsi ajalehe Mõnikord toimetajad, kes samuti lastekooris laulavad. “Koos toovad nad meieni uudiseid sellest, kuidas väljaspool Eestit elavad lapsed laulupeoks valmistuvad,” rääkis Mehine. Märteni esimesi mõtteid saab juba lugeda siit.

Rapla laulustuudio lastekoori korrespondent Angela jagas meiega aga oma rõõmu sellest, kuidas esimeses maakondlikus eelproovis liigijuht Janne Fridolinilt ja dirigent Toomas Vollilt tunnustussõnu saadi. “Saime kinnitust, et meie seniõpitud laulud olid õige tempo ja dünaamikaga. Minul on lastekoori lugudest lemmikuks saanud “Päev läheb puudele punane”,” kirjutas Angela.

Kõikide Lastejaama korrespondentide kaastööd leiavad oma koha lehel www.lastejaam.ee