Käimas on heategevuslik postkaardi joonistusvõistlus “Mina jään”

XII noorte laulu- ja tantsupeo korraldajad koos SOS Lastekülaga kutsuvad kõiki väikeseid ja suuri joonistamishuvilisi vanuses 7-19 eluaastat osalema üleriigilisel heategevuslikul postkaardi joonistusvõistlusel “Mina jään”. Joonistusvõistluse kolmest võidutööst sünnivad heategevuslikud postkaardid, millega soovitakse toetada SOS Lastekülas elavaid lapsi.

“Läheneva XII noorte laulu- ja tantsupeoga, mis kannab nime “Mina jään”, soovime lisaks laulude ja tantsude usinale õppimisele, juhtida laste tähelepanu ka olulistele laulu- ja tantsupeo väärtussõnumitele. Need teemad – minu kodu, pere, maa, juured, aeg – antakse lapsele kaasa kodust ja perest. SOS Lasteküla on loonud kodud ja pered lastele,  kes seda väga vajavad. Kutsume nüüd kõiki lapsi joonistama pilte, et seeläbi teha head ja toetada SOS Lasteküla tegevust ning samas mõelda laulu- ja tantsupeo mõtted ja teemad enda jaoks selgemaks,” selgitas joonistusvõistluse ideed noorte laulupeo peadirigent Heli Jürgenson.

Joonistusvõistlusele on oodatud vabalt valitud tehnikas ja formaadis loodud tööd mõnel XII laulu- ja tantsupeole ning SOS Lastekülale olulisel teemal: “Minu inimesed”, “Minu kodu”, “Minu maa”, “Minu juured”, “Minu aeg”.  Võistlustöid ootame kuni 1. juunini 2016 SOS Lasteküla aadressil Tallinn, Pärnu mnt 130-30.

Võistlustöid hindab žürii koosseisus:
Heli Jürgenson (XII noorte laulupeo peadirigent)
Margus Toomla (XII noorte tantsupeo pealavastaja)
• Epp Maria Kokamägi (kunstnik)
• Heinz Valk (SOS Lasteküla heatahte saadik)
• Kerstin Hallik (XII noorte laulu- ja tantsupeo kunstnik)
• Liia Jung (Kunstihariduse Ühing)
• Margus Oro (SOS Lasteküla tegevdirektor)

Žürii valib laekunud tööde hulgast igast vanuseklassist välja neli tööd ning parima töö väljaselgitamine toimub rahvahääletuse teel koostöös ERR lasteportaaliga. Iga vanuseklassi võidutöö trükitakse SOS Lasteküla heategevuslikuks postkaardiks, mille müügist saadav tulu läheb SOS Lasteküla toetuseks.

Võistlusele laekunud töödest korraldatakse virtuaalnäitus laulupeo kodulehel ning septembri algusest näitus Viru Keskuse neljanda korruse aatriumis.

Täname abi eest Kunstihariduse Ühingut ja Lastejaama! Vaata lisa siit.