Heategevuslikule joonistusvõistlusele laekus ligi 1300 tööd


XII noorte laulu- ja tantsupeo ning SOS Lasteküla algatatud heategevuslik postkaardi joonistusvõistlus “Mina jään” läks inimestele väga korda ning kokku laekus võistlusele 1286 tööd. Vaata kõiki meile saadetud töid siit!

Joonistusvõistlusel osalesid lapsed kõikjalt Eestist, kes joonistasid väga erinevaid pilte teemadel: minu aeg, minu maa, minu inimesed, minu kodu, minu juured ja minu aeg. Kõige rohkem oli töid esimeses ja teises vanuserühmas (1.-3. klass ja 4.-9. klass). Kuna gümnasistide (10.-12. klass) vanuseastmest saabus märgatavalt vähem joonistusi, siis pidas žürii õiglaseks liita kokku kaks viimast vanuseastet.

Žürii koosseisus: Epp Maria Kokamägi (kunstnik), Heinz Valk (SOS Lasteküla heatahte saadik), Kerstin Hallik (XII noorte laulu- ja tantsupeo kunstnik), Heli Jürgenson (XII noorte laulupeo peadirigent), Margus Toomla (XII noorte tantsupeo pealavastaja) ja Margus Oro (SOS Lasteküla tegevdirektor) valis kõigi joonistusvõistlusele laekunud tööde seast 12 pilti, mis jõudsid avalikule rahvahääletusele. Kolmest enim hääli saanud joonistusest trükib SOS Lasteküla heategevuslikud postkaardid.

SOS Lasteküla heatahte saadiku ja joonistusvõistluse ühe žüriiliikme Heinz Valgu sõnul ei tulnud valiku tegemine kergelt, eriti nooremas vanuserühmas. “Selles vanuses lapsed on kunstilises väljenduses ausad ja tundelised. Sümpaatseid töid oli väga palju ja oleks tahtnud rohkemaid pilte esile tõsta. Laulu- ja tantsupeo teemalised pildid olid eriti vahvad, erilist tunnet ja peorõõmu oli neis piltides. Samuti olid liigutavad oma kodu ja perekonna pildid. Oli põnev näha, kuidas lapsed oma kodu tunnetavad ja näevad ja on selles ausad ja südamlikud,“ ütles Heinz Valk.

“Tööde valikul lähtusime ka sellest, kuidas neist ühte või teist oma värvide kirkuse ja puhtusega annab väiksemaks postkaardiks teha nii, et nende kunstiline väärtus vähendamisel ei kannataks,” lisas Valk. Žüriisse kuulunud kunstniku Epp Maria Kokamägi sõnul puudutasid teda isiklikult kõige enam pere ja kodu kujutanud tööd. “Elu põhiväärtused ning laulu- ja tantsupidude traditsiooni mõju on juba päris väikestele lastele üle kandunud. Ehkki mõni konkursil osalenud lastest ei ole ilmselt veel laulu- ja tantsupeol ise käinudki, oli arusaam peost ehedal kujul paljudel lastel olemas,” lisas Kokamägi.

SOS Lasteküla ja XII noorte laulu- ja tantsupeo korraldajad tänavad kõiki võistlusel osalenud lapsi, nende vanemaid, õpetajaid ja juhendajaid.