Galerii: laulu- ja tantsupeo jäätis tuleb laste soovil maasikamaitseline

Laulu- ja tantsupeo erinevaid maitsekooslusi degusteerinud lapsed otsustasid, et kevadel lettidele jõudev laulu- ja tantsupeo jäätis saab olema vanilli koorejäätis vahvlikoonuses maasikamoosiga.

Premia tootearendajad töötasid valiku tegemiseks välja kuus maitsekooslust, mille hulgast laulu- ja tantsulapsed oma lemmikut selgitama asusid. Tallinna 21. koolis toimunud üritusel jäätiseid maitsnud lapsed kiitsid kõige enam vanilli koorejäätist maasikamoosiga, mis tähendab, et lõbusa murumütsis Väikse Tomiga pakendist leiavad pidulised just selle maitsega vahvlikoonuse

Premia juhatuse esimees Aivar Aus kinnitas, et ettevõte on läbi ajaloo olnud rõõmuga laulu- ja tantsupeo jäätisepartner, sest ettevõte on truu missioonile toetada kultuuri. “Meil on hea meel, et meie suhe Eesti Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutusega on püsinud sedavõrd kaua ning Eesti koorejäätis on jätkuvalt suvise suurpeo traditsiooni lahutamatu kaaslane,“ ütles Aus.

Jäätiseid proovinud ning oma valiku teinud laste emotsioonide põhjal võib öelda, et XII noorte laulu- ja tantsupeol saab platsil olema jäätis, mis lastele meeldib. „Meie jäätis sai endale lastegarantii ning usun, et see rõõmustab suvel väga paljusid pidulisi,“ sõnas Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutuse teabejuht Sten Weidebaum.

Tallinna 21. koolis aset leidnud sündmusel lõid kaasa Tallinna Poistekoor dirigent Lydia Rahula juhendamisel ning Tallinna Huvikeskus Kullo tantsuansambel Sõleke tantsujuht Carolin Berese juhendamisel.

Tallinna Külmhoone alustas jäätisetootmist 1956. aastal, kui esimese jäätisetootena toodi turule plombiiri pulgajäätis. Tänaseni on tootmises 1980. aastal müügile jõudnud “Regatt” ning 80-ndate koolilaste lemmik “Koolijäätis”.

Vaata galeriid siit