“Mina ka!” kutsub lapsi ja noori kultuurist osa saama

2017. aasta on Eestis laste ja noorte kultuuriaasta, mis väärtustab lapsi ja noori kultuuriloojate ja publikuna. Teema-aasta tunnuslause on “Mina ka!”

“Lapsed ja noored on meie tulevik. Seetõttu soovime Eesti Vabariik 100 eel pöörata tähelepanu just neile ärksatele hingedele, mõtlejatele, loojatele, kelle kätes on tuleviku Eesti. Teema-aasta läbiv idee on, et samamoodi, nagu iga laps vajab kodu, armastavat peret ja head toitu, vajab ta ka elamusi,” ütles laste ja noorte kultuuriaasta projektijuht Marju Kask. Tema sõnul on tähtis rääkida laste ja noortega meie ühistest väärtustest, maailma mitmekesisusest, järjepidevusest ja igaühe vastutusest.

Laste ja noorte kultuuriaasta märksõnad on iseolemine ja koostegutsemine, mis innustavad lapsi ja noori ise looma ja kultuurist osa saama. Aasta jooksul on erilise tähelepanu all laste ja noorte endi korraldatud või neile mõeldes toimuvad kultuuriüritused. Suuremateks sündmusteks on sel aastal koolinoorte laulu- ja tantsupidu “Mina jään” ning teema-aasta eestvedamisel toimuv elamustuur Laste Vabariik. Aga üle Eesti leiab aasta jooksul aset veel sadu lastele ja noortele mõeldud vahvaid kultuuriüritusi.

Tunnuslause “Mina ka!” tuletab meelde, et ka laps ja noor tahab, oskab ning on teretulnud kultuurist osa saama. Kultuuriaasta oluliseks kujunduselemendiks on rõõmsavärvilised ja mängulised tegelased Minakad, kes laste ja noortega kogu aasta jooksul üle Eesti kaasas käivad ning loomingulisust ja mängulisust rõhutavad. Muide, kultuuriaasta kujundus tunnistati hiljuti Kuldmuna vääriliseks!

Laste ja noorte kultuuriaasta on ellu kutsunud kultuuriministeerium ning seda viib läbi Eesti Lastekirjanduse Keskus. Kogu info kultuuriaasta kohta asub kultuuriaasta kodulehel www.minaka.ee. Kõik lastele ja noortele suunatud ettevõtmised saab ise lisada samal lehel asuvasse kultuurikalendrisse.

Häid kultuurielamusi nii väikestele kui suurtele laste ja noorte kultuuriaastal!