Galerii: Tantsupeo tulevaste peategelaste oskused pandi põhjalikult proovile

Pühapäeval, 10. aprillil kogunesid KUMU auditooriumisse noored, kes tahavad saada noorte tantsupeo “Mina jään” peategelasteks – Koiduks ja Hämarikuks. Kõik nad olid aasta alguses Terepäevadel toimunud eelvoorudes žüriile juba silma jäänud ning nüüd oli aeg lähemalt tuttavaks saada.

Peategelaste ülesandeks on jutustada Kalevi staadionil lauldes lugu, mis räägib Koidu ja Hämariku kasvamisest ning vanaisalt saadud kullakera hoidmise vastutusest.

“Etüüdid tõid välja iga noore eripära ja oskused eri situatsioonides ümber kehastuda. Need andsid ka võimaluse laval liikuda ning lauldes ennast näidata”, selgitas tantsupeo pealavastaja Margus Toomla.

Žürii püüdis panna noori mitmesugustesse rollidesse, et näha, kui hästi nad sobivad omavahel ja millised omadused on neil Koidu ja Hämariku rolli sobimiseks. Margus Toomla sõnul on tegemist suure väljakutsega ning rolli sobitumiseks ei piisa ainult heast lauluoskusest, vaid oluline on ka oskus oma tegelaskuju mõtestada, teha koostööd lavastaja ning oma lavapartneritega.

Toomla sõnul oli valik väga keeruline, sest konkursil osalevad noored olid kõik väga andekad. Viimasesse vooru, mis toimub 24. mail, said kutse kuus neidu ja neli noormeest.

XII noorte laulu ja tantsupidu “Mina jään” toimub 30. juuni kuni 2. juuli 2017. aastal Tallinna lauluväljakul ja Kalevi staadionil.

Vaata pilte KUMU-s toimunust siit.