22. veebruarini saab registreeruda XII noorte laulu- ja tantsupeole

Käimas on laste ja noorte kollektiividele registreerumine XII noorte laulu- ja tantsupeole. Eestis tegutsevad kollektiivid saavad end kirja panna kuni 22. veebruarini elektroonilises registris. Pidu toimub Tallinnas 30. juunist 2. juulini 2017. aastal.

Registri esmakordsel kasutamisel tuleb ühel kollektiivi esindajal esmalt luua registris kasutajakonto. Seejärel on võimalik oma kollektiiv registris etteantud vormi alusel peole registreerida.

Tantsutoimetaja Kadri Tiis ning Muusikatoimetaja Kersti Seitam rõhutasid mõlemad, et kollektiivid võiks registrisse kanda võimalikult täpsed andmed. “Registri kaudu edastame peo ettevalmistusperioodil osalejatele olulisimat infot. Kvaliteetsed registriandmed aitavad meil ka juba varakult asuda planeerima transporti, logistikat, toitlustust ja kõike muud peo ettevalmistustega seonduvat”, räägib Kadri Tiis oma kogemustele toetudes registri kaudu loodava andmebaasi eelistest.

Soovi korral saavad kõik kollektiivide juhid registreerumisel abi jaanuaris-veebruaris toimuvatel XII noortepeo terepäevadel. Kokku korraldatakse kollektiivijuhtidele üle Eesti kohtumisi peo korraldajate ja kunstiliste toimkondade esindajatega üheksa kohtumist nn Terepäevadel, et kõik küsimused saaks vastatud ja rõõmsalt üheskoos teele asuda!

Teekonnal peole ootavad vahepeatustena ees õppeseminarid tantsujuhtidele, koorijuhtidele ning orkestritele, kus tutvutakse ühiselt materjalide ja kavadega.

  • 13. veebruar (Tallinn) – Sümfooniaorkestrite liidu kontsert, mille raames esitletakse sümfooniaorkestrite teoseid.
  • 19. – 20. märts (Tallinn ja Tartu) – Repertuaariseminarid tantsujuhtidele, kus õpetatakse selgeks esimene osa tantsupeo tantsudest.
  • 2. aprill (Tartu) ja 3. aprill (Tallinn) – Õppeseminarid kooridele, kus esitletakse laulupeo repertuaari ning antakse koorijuhtidele soovitusi ja näpunäiteid interpretatsiooni osas.
  • 2. aprill (Tartu) ja 3. aprill (Tallinn) – Õppeseminarid puhkpilliorkestritele.
  • 15. mai (Paide) – Tantsupeo kava läbimäng.
  • 10. – 11. september (Tallinn ja Tartu) – Repertuaariseminarid tantsujuhtidele, kus õpetatakse selgeks teine osa tantsupeo tantsudest.
  • 24. september (Tartu) ja 25. september (Tallinn) – Õppeseminarid võimlemisrühmade juhtidele.