Laulu- ja tantsupeo pilet tasub osta eelmüügist

XII noorte laulupeo pingisektorisse ja üldalale on kokku müüdud rohkem kui 13 000 piletit. Pingisektoris on vabu kohti veel mõni tuhat, üldalale pileteid jätkub. Tantsupeo kolmele etendusele on saadaval veel vaid paar tuhat piletit. Soodsama hinnaga ning grupipiletid saab osta kuni 25. juunini.

“Populaarseimaks on osutunud lauluväljaku esimesed ja tagumised tähistatud istekohtadega pingisektorid ning samuti soodushindadega piletid laulupeo üldalale,” ütles Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA teabejuht Sten Weidebaum. Kui pingisektorist on sisuliselt kaks kolmandikku välja müüdud, siis üldalale kohti jagub.

Tantsupeo kõigi kolme etenduse vastu on huvi olnud suur. Hetkel on veidi rohkem pileteid võimalik valida tantsupeo esimesele etendusele, mis toimub 30. juunil algusega kell 19.00. “Tantsupeo teisele ja kolmandale etendusele 1. juulil on mõlemale saadaval veel vaid veidi üle 500 pileti,” lisas Weidebaum. Populaarseimaks on osutunud Kalevi staadioni veerel asuvad keskmised ja kõrgemad sektorid.  “Samas kindlasti saab tantsupeolt eheda elamuse ka tantsumurule lähemal asuvatest madalamatest sektoritest, kus solistid ja tantsijad on hästi nähtavad,” selgitas Weidebaum.

Piletid on saadaval Piletilevi kodulehel ja kõikides müügipunktidest üle Eesti. “Laulupeole saab pileteid osta ka väravast, kuid mõistlik on siiski järjekordasid vältida ja pilet eelmüügist osta. Internetist ostetud piletite puhul tuleks veenduda, et kaasa on võetud ikka piletid, mitte arve. Piletid on äratuntavad triipkoodi järgi,” täpsustas Weidebaum. Kuna rahvarohketes paikades võib olla internetile ligipääs raskendatud, tasub oma piletid välja printida või salvestada nutiseadmesse.

Ratastoolis külalistel on kõige mugavam lauluväljakule siseneda Oru ja Mere väravatest. Ratastoolis külalistele on lauluväljakule loodud eraldi sektor, kus on ka saatjatele istekohad. Tantsupeo igal etendusel on erivajadustega külastajatele müügil spetsiaalsed kohad, kus turvatöötajad aitavad liikumispuudega inimesed oma kohale ning ka saatjatele on oma istekoht.

Ratastoolis klientidel tuleks laulu- ja tantsupeo piletite tellimiseks ühendust võtta laulupidu@piletilevi.ee või helistada 6659534 (tööpäevadel kell 9.00-17.00). Laulupeo pileti hind on ratastoolis külastajale eelmüügist 4€, ürituse nädalal ja kohapeal 6€. Saatja pääseb koos ratastoolis külalisega laulupeole tasuta.

Represseeritud pääsevad lauluväljaku üldalale laulupeo ajal represseeritu tunnistuse esitamisel tasuta. Ka tantsupeo peaproov-etendusele pääsevad represseeritud vastava tunnistuse alusel tasuta. Represseeritutele eraldatakse peaproov-etendusel eraldi sektor ja varem tulijatele on suurem kohavalik.

Peopiletiga ratastoolis saabuvatele pealtvaatajatele antakse peostaabilt eelnevalt taotletud ühekordne parklaluba peopaigale võimalikult lähedale.

XII noorte laulu- ja tantsupidu “Mina jään” toimub Tallinnas lauluväljakul ja Kalevi staadionil 30. juunist kuni 2. juulini.