Täna õhtul toimub XII noorte tantsupeo esimene etendus

Täna õhtul kell 19.00 rullub Kalevi staadionil vaatajate ees lahti XII noorte tantsupeo “Mina jään” esimene etendus. Ligi 8 500 tantsijat ja võimlejat toovad vaatajateni loo igikestvate väärtuste põlvest põlve edasikandmisest ja vastutusest nende hoidmisel.

Tantsupeo lavastuse teljeks on põhjamaisele loodusele iseloomulik aastaaegade vaheldumine. Aastaaegade meeleolusid väljendavad eri vanuserühmad aasta- aegadele iseloomulike tantsude ja tegevustega. Suvel, mil päike on lähedal soojendamas, on elu muretum, kuid talvel, mil külm poeb järjest sügavamale põue, hakkame mõistma oma sisemise tule ja jagamise olulisust. Pööripäevadel minnakse üle ühest aastaajast ja eluetapist teise ning osatäitjad Hämarik, Koit ja Vanaisa jutustavad koos kõikide väljakul olevate noortega oma kodu ja juurte hoidjateks kasvamise lugu.

XII noorte tantsupeo pealavastaja Margus Toomla ootab tantsupeo etenduste eel kõige enam, et tantsuplatsil ja selle ümber tekiks kõikidel ühine hea tunne. “Veel võimsam kui see, mida oleme kogenud kahe ja poole aasta jooksul pidu ette valmistades. Soovin ka, et see pidu, lavastus ja lugu jääksid lastele meelde kui midagi rõõmsat, helget ja positiivset,” rääkis Toomla.

“Kui võtaksin XII noorte tantsupeo algse ideekavandi ette, siis see oleks identne sellega, kuhu me oleme tänaseks välja jõudnud. Isegi lavastuse struktuur on algsega võrreldes sama,” ütleb tantsupeo ideekavandi autor Meelis Kompus peo eel. Kõigile, kes tantsupeo etendusi Kalevi staadionile vaatama tulevad või televisiooni vahendusel jälgivad, soovitab ideekavandi autor mõelda ka oma juurtele.

Koos tantsijatega astuvad Kalevi staadionil vaatajate ette ka tantsupeo ansambel ja solistid. Lugusid, mis ansamblile tänavusest peost meeldivad, on mitu. “Ühelt poolt on tore mängida tempokaid lugusid, millesse on sisse kirjutatud palju tantsuhoogu, aga teisalt meeldivad meile ka palad, mis teevad kogenudki pillimehed härdaks,” kinnitas muusikajuht Kristjan Priks.

XII noorte laulu- ja tantsupeo meeskond tuletab peo eel meelde, et pealtvaatajate heaolu silmas pidades ei pääse peo ajal nii tantsu- kui ka lauluväljakule vihmavarjudega. Koju tasuks jätta ka muud esemed, mis võivad häirida või ohustada teisi peolisi, näiteks klaastaara ja lemmikloomad.

Tantsupeo ideekavandi autoriteks on Meelis Kompus, Margus Toomla, Maian Kärmas, Marju Kõivupuu ja Rasmus Puur. Tantsupeo pealavastaja on Margus Toomla ning muusikajuht Kristjan Priks.