Tantsupeo ansambel naudib tantsijatega koos esinemist

Tänasest harjutavad koos tantsijatega Kalevi staadionil ka tantsupeo ansambel ja solistid. Enne pidu on ühendansambel koos proove teinud mitmel korral ning juuni alguses veedeti koos suisa kaks pikka ja muusikat täis päeva.

Tantsupeo muusikajuhi Kristjan Priksi sõnul on kõik läinud väga hästi ja eeltöö on osalistel suurepäraselt tehtud, mistõttu on nüüd hea minna ühiselt tantsijate kõrvale. “Me ei ole veel siiani saanud harjutada koos tantsijatega, aga ootame seda väga. Näiteks tuleb enne pidu ära harjuda, millise märguande peale lugu lõpetada ja kindlasti vaadata, et kõik tantsijad ikka oleksid jõudnud koos muusikaga platsil sinna, kus nad olema peavad,” selgitas Priks.

Koostöö noorte solistidega on ühendansamblil kulgenud samuti hästi, sest Kristjan Priksi sõnul on solistid ise väga huvitatud ja hea ettevalmistusega. “Nüüd saab kohapeal lihvida vaid väikesi nüansse,” lisas ta. Eile tegid tantsupeo peategelased Kalevi peaväljakul heliproovi ning õhtul kogunes tantsupeo ansambel Pirita Vaba Aja Keskusesse proovi.

Lugusid, mis ansamblile tänavusest peost meeldivad, on mitu. “Ühelt poolt on kindlasti tore mängida tempokaid lugusid, millesse on sisse kirjutatud palju tantsuhoogu, aga teisalt meeldivad meile ka ilusad palad, mis teevad kogenud pillimehedki härdaks,” ütles Priks.

Muusika rolliks on olla tantsupeol tantsu teenistuses. Kristjan Priks soovitab etenduse ajal ka korraks silmad kinni panna ja kuulata, mis lugu muusika jutustab. “Kogu tantsupeo ansambel teeb seda suure rõõmuga ja me naudime seda, mida teema,” kinnitas ta.

Tantsupeo ansambel esineb koosseisus: Ahto Abner (löökpillid), Henno Keip (basskitarr), Peeter Rebane (akustiline kitarr), Villu Talsi (mandoliin, kitarr), Tarvi Kull (klahvpillid), Eeva Talsi (viiul), Tiit Kikas (viiul), Cätlin Mägi (torupill, parmupill), Lauri Kadalipp (saksofon, torupill, tinavile), Allan Jakobi (akordion).

Neile lisandub ka ansambel Rüüt, koosseisus Juhan Uppin, Maili Metssalu, Maarja Soomre ja Toomas Oks. Solistidena astuvad üles
: Lenna Kuurmaa, Ott Lepland, Liisi Koikson, Meelika Hainsoo, Ruslan Trochynskyi (tromboon), Triinu Taul, Mari Kalkun. Samuti Musamari koorikooli lastekoor ja tütarlastekoor ning solistid ja Rahvusooper Estonia poistekoor koos solistidega.