Läbi aegade suurim mudilaskoor astub täna laulukaare alla

Eile saabusid Tallinna enam kui 10 000 mudilaskooride väikest lauljat, et teha lauluväljakul ühine proov enne tänast XII noorte laulupeo kontserti. Liigijuht Annelii Traksi sõnul osaleb üle poolte mudilastest sel korral üldse elus esimest korda laulupeol.

Traksi hinnangul jäid kõik liigi dirigendid mudilaste etteastega proovis rahule. “Väikesed olid väga tublid ja jälgisid dirigente. Kõik, mis aastaga olime selgeks õppinud, oli ka meeles,” rääkis ta pärast proovi. Kui eelmisel noortepeol oli laval ca 9 000 mudilast, siis sel korral on kõige pisemaid juba enam kui 10 000. “Alguses oli isegi veidi hirm, kas saame ikka nii suure hulga mudilastega hakkama, aga nad olid tublid. Kõik sõltub energiast ja sel korral on sellega küll kõik paigas,” lisas Traks.

Liigijuhi sõnul on igasse valitud laulu pandud tükike oma hingest ning seetõttu on ka kõik laulud lastele ühtviisi armsad ning moodustavad ühtse terviku. Mudilaskoori repertuaaris on Eesti rahvaviis «Uhti-uhti», Mart Saare seatud rahvaviis «Laulu mõju», Riho Esko Maimetsa ja Heiki Vilepi «Meie laul», Piret Rips-Laulu ja Venda Sõelsepa «Lööb suvelaulu rohutirts» ning Priit Pajusaare ja Leelo Tungla «Soovide laul».

Mudilaste eest teeb oma laulupeodirigendi debüüdi Silja Uhs, kelle sõnul oli juba proovis enam kui 10 000 silmapaari ees dirigendipuldis seismine võimas kogemus. “Ärev, äge, hirmus, lahe…,”kirjeldas Uhs “Meie laul” dirigeerimise kogemust. “Oleme pikalt kõik koos tänaseks valmistunud ja olen kindel, et sellest tuleb üks vinge kontsert,” lisas Uhs.