Viimane võimalus end noortepeole kirja panna

Veel viimaseid päevi on laste ja noorte kollektiividele avatud registreerumine XII noorte laulu- ja tantsupeole. Eestis tegutsevad kollektiivid saavad end kirja panna kuni 22. veebruarini elektroonilises registris. Pidu toimub Tallinnas 30. juunist 2. juulini 2017. aastal.

Nii tantsutoimetaja Kadri Tiis kui ka muusikatoimetaja Kersti Seitam kutsusid mõned päevad enne registreerumise lõppu veel end kirja mitte pannud koore ja tantsurühmi kiirelt tegutsema. “Terepäevadel saadud vahetu kontakt koori- ja tantsujuhtidega andis registreerumisele kindlasti uue hoo ning vahepeal tekkinud küsimused said samuti vastused,” rääkis Seitam.

“Igal juhul tasub ka kõikidel hilistel ärkajatel end kirja panna. Veel jõuab ettevalmistustega alustada, et peoks tippvorm saavutada. Mida põhjalikumalt on andmed registrisse kantud, seda lihtsam on meil juba varakult asuda planeerima transporti, logistikat, toitlustust ja kõike muud peo ettevalmistustega seonduvat”, lisas Kadri Tiis.

Teekonnal peole ootavad vahepeatustena ees õppeseminarid tantsujuhtidele, koorijuhtidele ning orkestritele, kus tutvutakse ühiselt materjalide ja kavadega.

  • 19.-20. märts (Tallinna Pelgulinna Gümnaasiumis ja Tartus Haridus- ja Teadusministeeriumi saalis) – Repertuaariseminarid tantsujuhtidele, kus õpetatakse selgeks esimene osa tantsupeo tantsudest.
  • 2. aprill (Tartus, Haridus- ja Teadusministeeriumi saalis) ja 3. aprill (Tallinnas Salme Kultuurikeskuses) – Õppeseminarid kooridele, kus esitletakse laulupeo repertuaari ning antakse koorijuhtidele soovitusi ja näpunäiteid interpretatsiooni osas.
  • 2. aprill (Tartus H. Elleri nim muusikakooli Tubina saalis) ja 3. aprill (Tallinnas G. Otsa nim Tallinna Muusikakooli saalis) – Õppeseminarid puhkpilliorkestritele.
  • 15. mai (Paide Kultuurikeskuses) – Tantsupeo kava läbimäng.
  • 10.-11. september (Tallinna Pelgulinna Gümnaasiumis ja Tartus Haridus- ja Teadusministeeriumi saalis) – Repertuaariseminarid tantsujuhtidele, kus õpetatakse selgeks teine osa tantsupeo tantsudest.
  • 24. september (Tartus Haridus- ja Teadusministeeriumi saalis) ja 25. september (Tallinna Pelgulinna Gümnaasiumis) – Õppeseminarid võimlemisrühmade juhtidele.