Löö kaasa Teeme Ära ja Mina Jään ühises talguaktsioonis!

Teeme Ära talgupäeva meeskond kutsub koostöös XII noorte laulu- ja tantsupeo “Mina jään” korraldustoimkonnaga kõiki noori koos õpetajate, juhendajate ja vanematega osalema 6. mail peetaval üle-eestilisel talgupäeval, et korrastada oma kodukandi väikesed ja suured laululavad ning tantsuplatsid.

Ühine osalemine talgutel väärtustab laulu- ja tantsutraditsioone ning aitab ette valmistada suvist noortepidu “Mina jään” ja ka Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva tähistamist igas paigas üle Eestimaa.

Teeme Ära talgupäeva eestvedaja, Eestimaa Looduse Fondi juhatuse liige Tarmo Tüür ütles, et laste- ja noorteaastaga seotult on üheks tänavuseks üleskutseks noorte kutsumine talgutele. “Koostöö üle noorte laulu- ja tantsupeo meeskonnaga on meil eriti hea meel, sest noorte kaasamine talgutele aitab Eestimaal sajandeid viljeletud talgutraditsioone tutvustada ja edasi anda kasvavale põlvkonnale,” rääkis Tüür.

XII noote laulu- ja tantsupeo korraldajate sõnul on ettevalmistused laulupeoks ajast aega sisaldanud koostegemist ja talgutöid. “Tänavuse peo tunnuslause “Mina jään” tõstab esile meie traditsioonide ja väärtuste hoidmist ning tugevat põlvkondade vahelist sidet, et noortel oleks maast madalast võimalused, teadmised ja oskused oma panuse andmiseks Eestimaale. Et noored tajuksid, et mis ka ei juhtuks – siin on alati nende kodu, kus neid oodatakse ja kus igaüks on vajalik,” rääkisid korraldajad.

Just seepärast otsustati, et tehakse ühine üleskutse laululavade ja tantsuplatside korrastamiseks igas Eestimaa nurgas. Ühtlasi on töös idee märkida need kõik kaardile, et tekiks üle-eestiline laululavade kaart, millelt näha paigad, kus ka Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva saaks tähistada.

Tänavune Teeme Ära talgupäev toimub laupäeval, 6. mail 2017 ning kõik inimesed, kogukonnad ja organisatsioonid on oodatud talguid korraldama ja neis osalema. Kõik koolid ja klassid, koorid ja tantsurühmad võivad talgupäeval ning ka selle eel või järel korraldada oma talgud või osaleda kodukandis juba toimuvatel talgutel, kutsudes kaasa nii laulu- ja tantsurahvast kui ka kõiki teisi noori lähedalt ja kaugemalt. Talguid saab kirja panna ja teisi kaasa kutsuda talguveebis aadressil www.teemeara.ee.

Kohtumiseni 6. mail – Teeme Ära talgupäeval kõikjal üle Eesti!

Rasmus Puur – XII noorte laulupeo idee autor, helilooja ja dirigent

Karmen Ong – XII noorte tantsupeo pealavastaja assistent

Tarmo Tüür – Teeme Ära talgupäeva eestvedaja