Mündikonkurss

2eurose mündi „Laulupidu 150“ joonistuskonkurss lastele ja noortele

Eesti Pank annab 2019. aastal välja laulupeo 150. juubelile pühendatud 2eurose mündi. Mündi kujunduse leidmiseks toimub lastele ja kuni 19-aastastele noortele mõeldud joonistuskonkurss „Laulupidu 150“, kus lõppvoorus selgub võitja rahvahääletusel. Rahvahääletuse üldvõitja joonistuse põhjal kujundab Eesti Pank 2eurose mündi, mis jõuab nii Eesti kui ka Euroopa inimeste kätte!

Lisaks üldvõitjale selguvad rahvahääletusel ka kõige popimad tööd neljas vanuserühmas ja iga vanuserühma võitja saab auhinnaks iPad Pro koos joonistuspliiatsiga. Vanuserühma teine koht saab auhinnaks kaasaskantava kõlari.

Eesti Pank korraldab joonistuskonkursi koos ERRi Lastejaama ning Eesti Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutusega. Konkursi eesmärk on leida 2eurose mündi rahvuslikule küljele kujutis, mis sümboliseerib laulupeo traditsiooni ja tähistab ühtlasi üldlaulupeo 150. juubelit. 2eurose mündi ühisküljel on Euroopa kaart koos numbriga 2 ja rahvuslikul külg näitab, mis riik on mündi teinud. Joonistada on vaja rahvuslikku külge.

KONKURSI TINGIMUSED

 • Konkursil on oodatud osalema kõik lapsed ja kuni 19-aastased noored, kes on Eesti elanikud või Eesti kodanikud. See tähendab, et osaleda saavad erineva kodakondsusega Eestis elavad lapsed ja välismaal elavad Eesti kodanikest lapsed või noored.
 • Igaüks võib esitada kuni 3 tööd.
 • Joonistada tuleb pilt või kujundus, mille teema on „Laulupidu 150“. Lisaks tuleb pildile mahutada ka sõna „EESTI“ ja number „2019“.
 • Joonistus peab olema kujundatud A4 paberil kujutatud ringi sisse, mille diameeter on 14 cm. Joonistamiseks sobiva ringiga lehe saab välja printida SIIT [paberversioonis panna „Eesti Panga, ERRi Lastejaama ning Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA veebilehtedelt“]. Ringi võib A4 lehele joonestada ka käsitsi.
 • Joonistus võib olla nii mustvalge kui ka värviline.
 • Joonistusleht tuleb toimetada Eesti Panka voltimata kujul ja kinnises ümbrikus, mille peale on kirjutatud märksõna „Joonistuskonkurss „Laulupidu 150“
 • Joonistuslehe teisele küljele tuleb trükitähtedega kirjutada autori ees- ja perekonnanimi, vanus, kool ja klass. Lisaks tuleb märkida lapsevanema nimi, telefoninumber ja e-posti aadress. Kui tööl on juhendaja, siis palume märkida ka tema nime.
 • Joonistuste esitamise tähtaeg on 22. november 2017. Joonistatud tööd võib tuua kinnises ümbrikus kohale Eesti Panga muuseumisse (avatud T-R 12-17, L 11-16) või saata postiga (postitempel peab olema mitte hilisem 22. november 2017) aadressil:Eesti Panga muuseum
  Estonia pst 11
  Tallinn
  10141 Harjumaa

Kui joonistuskonkursil osaleb mitu last ühest koolist või klassist, siis kõikide nende tööd võid saata Eesti Panga muuseumisse ühes ümbrikus.

KONKURSI AJAKAVA

Konkursile ootame töid kuni 22. novembrini 2017 (kaasa arvatud).

Konkursile laekunud tööd jagatakse nelja erinevasse vanusegruppi:

 • koolieelik kuni 3. Klass
 • 4.-6. Klass
 • 7.-9. Klass
 • gümnaasium või kuni 19-aastased

Kõigi esitatud tööde hulgast valib žürii igast vanuserühmast välja kaks parimat tööd, mis seatakse rahvahääletuseks ERRi Lastejaama kodulehele.

Rahvahääletus toimub vahemikus 12. veebruar kuni 4. märts 2018.

Rahvahääletusel kõige rohkem hääli saanud joonistusest valmib 2019. aastal 2eurose mündi tagakülg. Iga vanusegrupi parim saab kingituseks vinge iPad Pro koos Apple Pencil joonistuspliiatsiga. Vanuseklassi teine koht saab kingituseks kaasaskantava kõlari.

Juhendajat, kelle abiga laekub konkursile kõige rohkem joonistusi, tunnustab Eesti Pank 1000 euro väärtuses kunstitarvete kinkekaardiga.

Konkursi tingimused on detailsemalt välja toodud Eesti Panga, ERRi Lastejaama ning Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA veebilehtedel.

Küsimuste korral võib julgelt kirjutada aadressile muuseum@eestipank.ee või helistada telefonil 6680 840.