17 uudiskiri “Minu pidu”

HEA SÕBER!

XII noorte laulu- ja tantsupeo nädal on alanud. Alates tänasest toome igal hommikupoolikul kuni peo lõpuni Sinuni kõige värskemad uudised ja põnevamad sündmused. Seekordsel noortepeol osalejad on vabas Eestis sündinud põlvkond, kelle jaoks maailm on lahti, kuid kelle juured jäävad ikka hoidma sidet selle maaga. Juba homme saabuvad noored tantsijad Tallinna, nädala lõpus jõuavad kohale lauljad ja rahvamuusikud. Meeleolukat peonädalat kõikidele – jäägu sellest nädalast helisema lubadus – mina jään.

Seekordses uudiskirjas:

  • Algas peonädal, mis toob Tallinna kokku pea 37 000 peolist ja kümneid tuhandeid pealtvaatajaid – mida silmas pidada ja kuidas turvaliselt pidu peetud saaks?
  • XII noorte laulupeol saab dirigendipuldis oma esimese laulupeokogemuse 17 noort dirigenti. Kes on aga need üheksa noort, kes saavad esmakordselt kogeda laulupeo solisti vastutust?
  • Peonädala jooksul jagavad 117 töötajat ja vabatahtliku peolistele kahes välisööklas välja ühtekokku umbes 134 500 supiportsjonit – kuidas sedavõrd suur laulu- ja tantsupere söönuks saab?
  • Ilmateade lubab peonädalaks Eestimaa suvele kohaselt heitlikku ilma. Anname selleks puhuks mõned soovitused, mis aitavad sellest üle olla.
  • Teeme ülevaate muuseumitest, mis pakuvad laulu- ja tantsupeo eel, ajal ja järel peolistele võimalust tulla soodsama hinnaga tutvuma näituste ja ekspositsiooniga.
  • Laulu- ja tantsupidu on erakordne sündmus, mida tulevad kajastama ka paljud välisriikide ajakirjanikud – vaatame, mis kanalid sel korral huvi on üles näidanud.
  • Postimehe peatoimetaja Lauri Hussar kirjutab uhkusest Eesti ja eestlaseks olemise ning ühtehoidmise üle.
  • Alates tänasest saavad ETV vaatajad näha igal õhtul kõige värskemaid ja toredamaid uudiseid noortepeo ettevalmistustest – alustab erisaade “PEOLE!”.

Mõnusat lugemist!

“Elu on lootus ja loomine” (K. Voorand/D. Kareva)

“Aga tule” (K.Voorand/L.L Tomp)

Aasta naisartisti Kadri Voorandi sulest valmis XII noorte laulu- ja tantsupeoks “Mina jään” kaks uudisteost kooridele. Nii kõlavad 2. juulil esmakordselt tema laulud “Elu on lootus ja loomine” (sõnad Doris Kareva) segakooride ning “Aga tule” (sõnad Liisa Lotta Tomp) neidudekooride esituses.

Artisti enda sõnul on laulude tekstid valitud hoole ja armastusega pika perioodi jooksul ning on väga liigutav, et just antud teosed osutusid valituks sedavõrd väärika peo kavasse. “On uhke tunne, samas ka väljakutsuv kuuluda programmi rahvale juba tuntud ja armastatud laulude kõrval uue heliteose loojana,” lausub Kadri Voorand.

Solidaarsusest ja austusest laulupeo lauljate vastu, kelle esituses uudisteosed kõlama saavad, soovis artist ka ise oma kirjutatu teostada. Nii on kingitusena kooridele teostest valminud värsked videod. “See on minu tervitus lauljatele ning need lood on kirjutatud südamepõhjast just teile, armsad laulupeolised,” sõnab Kadri Voorand. Videod on üles võetud kitarrist Andre Maakeriga Viimsi Vabaõhumuuseumis.

Kadri Voorandi kirjutatud uudisteosed kõlavad suvisel laulupeol dirigentide Külli Kiiveti ning Ksenia Grabova juhatamisel.