Müügile jõudsid XII noorte laulu- ja tantsupeo piletid

XII noorte laulu- ja tantsupeo “Mina jään” pileteid saab alates 1. veebruarist osta Piletilevi kõigis müügikanalitest üle Eesti. Tava- ja sooduspiletite kõrval on müügil ka pere- ja grupipiletid (4-40 inimest) nii istekohtadele kui ka üldalale.

Nii laulu- kui ka tantsupeole on eelmüügi perioodil võimalik pileteid soetada hinnaga alates neljast eurost. Laulupeo kontsert toimub pühapäeval, 2. juulil pärast rongkäiku. Tantsupeo etendust mängitakse reedel, 30. juunil ja laupäeval, 1. juulil – kokku kolmel korral.

Seekordne laulu- ja tantsupidu on täis nooruse indu, sest laulupeol teevad oma dirigendidebüüdi 14 noort dirigenti ning lavale astuvad ligi 40 tuhat vabana sündinud noort. Laulupeo kontserdil kõlavad armastatud laulude “Ta lendab mesipuu poole” ja “Mu isamaa on minu arm”,  kõrval päris uute heliteostena näiteks Kadri Voorandi, Eeva Talsi ja Mari Jürjensi ning laulupeo ühe idee autori, Rasmus Puuri helilooming.

“Selle noortepeo väärtuskoodis on peidus põlvkondade pide. Juured ei kinnitu mulda iseenesest. Südametuli sünnib üheskoos hoides ning saab väe ühendkooride lõppakordina kõlavas Rein Rannapi ja Lydia Koidula teoses „Eesti muld ja Eesti süda”,” ütleb XII noortepeo eestvedaja Aet Maatee.

Kalevi Keskstaadionil toimuv tantsupidu on inspireeritud Koidu ja Hämariku muistendist. Tantsijaid saadab elav muusika ning lavale ilmuvad noored peategelased – Koit ja Hämarik, kes teevad Vanaisa rollis Ivo Linna kõrval lavadebüüdi ning esitavad koos tantsupeoks kirjutatud uudisloomingut.

Noorte laulupeo peadirigendiks on Heli Jürgenson, tantsupeo pealavastajaks on Margus Toomla. XII noorte laulu- ja tantsupidu “Mina jään“ toimub Tallinnas lauluväljakul ja Kalevi staadionil 30. juunist kuni 2. juulini.

OSTA PILET SIIT!

XII noorte laulu- ja tantsupeo etenduste ja kontsertide ajakava:

  • R, 30. juunil, kell 19:00 tantsupeo I etendus Kalevi staadionil
  • L, 1. juulil, kell 13:00 tantsupeo II etendus Kalevi staadionil
  • L, 1. juulil, kell 15:00 rahvamuusikapidu Kalevi staadioni lähistel
  • L, 1. juulil, kell 19:00 Tantsupeo III etendus Kalevi staadionil
  • P, 2. juulil, kell 9:30 Rongkäik
  • P, 2. juulil, kell 14:00 Laulupidu Tallinna lauluväljakul