Käivad XII noorte laulu- ja tantsupeo “Mina jään” eelproovid

Kõigis Eesti maakondades on alanud suvise noorte laulu- ja tantsupeo eelproovid. Mai lõpuni toimub ühtekokku 493 eelproovi. Selle aja jooksul teevad laulu- ja tantsupeo üldjuhid tervele Eestile peale kaks tiiru.

Laulupeoks valmistujad harjutavad koos juhendajatega läbi 44 laulu ja orkestriteost. Mahuka kava tõttu tehakse üldjuhul kõikides liikides kaks eelproovi. Laulupeo üldjuhile Heli Jürgensonile algas eelproovide maraton Viljandis, kus vaatamata pikale harjutuspäevale kostus noorte seast vaid positiivset “Hästi hea energiaga lauldakse ja ettevalmistus on olnud hea. Esimese kogemuse põhjal ütleksin, et Kadri Voorandi laul “Elu on lootus ja loomine” on noorte üks lemmikutest”, ütles Jürgenson. “Saalis olles ma tundsin, et nii noorte lauljate kui ka dirigentide vahel on selline lahe energia”, lisas ta. Heli Jürgenson ütles ka, et viimased kuud lihvitakse kõvasti muusikalisi nüansse, sest suvine pidu ei ole enam anonüümsete lauljate kontsert vaid igaühe südameasi.

Tantsupeo eelproovides tantsitakse üheskoos läbi 22 tantsu. Tantsupeo pealavastaja Margus Toomla sõnul on eelproovid selleks, et vaadata, kuidas siiani tantse õpitud on. “Läheme rühmadele külla, vaatame õpitu üle ja anname igale rühmale vajadusel näpunäiteid ja juhtnööre, kuidas õppeprotsessiga jätkata,” selgitas Toomla. Tema sõnul saavad eelproovides tantsud selgeks nii nagu neid suvel tantsupeo etendustel vaja läheb. “Tantsupeo ettevalmistusprotsessis kohtuvad tantsujuhtide ja tantsuõpetajate kogemused laste ja noorte tantsulustiga, väga oluline osa on just laste, noorte ja õpetajate julgustamine,” lisas Toomla.

  • Lisainfot XII noorte laulupeo eelproovide kohta leiab siit
  • Lisainfot XII noorte tantsupeo eelproovide kohta leiab siit