Politsei soovitused laulu- ja tantsupeolistele

Tänavuse noorte laulu- ja tantsupeo õnnestumisse annab oma panuse hulk politseinikke ning abipolitseinikke. Tavapärasest enam korrakaitsjaid on väljas nii rongikäigu ajal kui laulu- ja tantsupeo toimumiskohtades. Meie põhirõhk on suunatud liiklusturvalisusele, avalikule korrale ning piduliste turvalisuse tagamisele.

Oodata on tuhandeid lauljaid ja tantsijad, teiste hulgas noori, kes ehk ei ole harjunud nii intensiivse liikluse ja suure inimeste hulgaga. Seega on üks meie põhiülesandeid rahustada liiklust ning juhtida kõigi liiklejate tähelepanu liikluse ümberkorraldustele ja ajutistele piirangutele. Tantsu- ja laulupeole minnes ja tulles soovitame ummikute ning sellega kaasnevate võimalike ebameeldivuste ja ajakulu vältimiseks kasutada ühistransporti või liigelda jalgsi või jalgrattaga. Parkimiskohti ei pruugi kõigile soovijatele lauluväljaku ning Kalevi staadioni ümbruses jaguda. Eriti tähelepanelik tasuks olla noorte ja laste suhtes ning seda eeskätt ülekäiguradadel ja erinevate koolide läheduses, kus laulu- ja tantsupeolised ööbivad. Pühapäeval, 2. juulil kell 9.30 algav rongkäik piirab oluliselt liiklust kesklinnas ning Pirita teel, mistõttu tuleks kõigil autojuhtidel jälgida sel ajal ajutist liikluskorraldust ning valida alternatiivseid teid.

Hoolas tasub olla ka peo territooriumil. Suures rahvamassis on lihtne kaaslast silmist kaotada. Eriti tähelepanelik tuleks olla laste suhtes, kelle endi tähelepanu võib hajuda ning kes võivad kergesti ära kaduda. Seetõttu palume nii vanematel kui ka kooride ja tantsugruppide juhendajatel ning õpetajatel enne pidu veelkord võimalikud ohud ning põhitõed üle rääkida. Külastajatel soovitame lapsega kaasa panna kontaktnumber, kuhu lapse leidnud inimene või politseinik helistada saab. Mure korral pöörduge julgelt politseinike või turvatöötajate poole.

Suurürituste ajal on paslik meeles pidada, et valvas tuleb olla ka oma vara suhtes. Kaasa võetud õlakotid, dokumendid, raha ning telefoni soovitame hoida enda läheduses. Vääriasju hoidke pigem sisetaskus või käekotis, mis on kindlalt suletud. Abiks on seegi, kui rahvarohkes kohas on käekott kõhul ehk enda vaateväljas.

Lauluväljakul ja Kalevi staadionil on politseipunktid, kuhu julgustame mure korral pöörduma. Seal on avatud infopunkt ning kindlasti tuleks sinna pöörduda neil, kes on silmist lasknud lapse või lähedase. Tööpäeviti kella 8-19 saab jooksvalt abi küsida politsei infotelefonil 612 3000 ning muul ajal hädaabinumbrilt 112.

Kaido Saarniit, Põhja prefektuuri kesklinna politseijaoskonna juht