Märtsis selgub, kellest saavad tantsupeo laulvad peategelased

XII noorte tantsupeo lavastusgrupp kohtus toimunud Terepäevadel tantsupeo peategelasteks saada soovivate noortega. Konkursi eesmärk on leida hea lauluoskuse ja näitlejameisterlikkusega noormees ja neiu. Eelvoorudes osales üle seitsmekümne noormehe ja neiu.

“Nähtud pilt oli väga positiivne. Kohale tulnud noored olid ettevalmistunud ja sisu enda jaoks läbi mõelnud. Näha oli, et neil oli päriselt motivatsioon ja tahe osaleda,” rääkis tantsupeo pealavastaja assistent Karmen Ong.

Eelvoorudes paluti noortel laulda üks enda valitud laul ning lisaks Maian Kärmase laulu “Puu istub künka serval”. Pärast laulmist paluti noortel teha ka näitlejameisterlikkuse etüüde. Žürii põhikoosseisu kuulusid pealavastaja Margus Toomla, pealavastaja assistendid Kadri Tiis ja Karmen Ong ning laulupeo muusikatoimetaja Kersti Seitam. Nõu ja jõuga oli toeks ka näitleja Kati Ong.

Hiljemalt 1. märtsiks antakse osalenutele žürii otsusest teada ning ligi paarikümne noorega jätkub töö 27. märtsil Tallinnas toimuvas teises voorus. “Teine voor saab olema kindlasti intensiivsem ning noored peaksid arvestama ka grupitööga. Kuivõrd tantsupeo peategelased Koit ja Hämarik peaksid teineteist tantsuplatsil täiendama, siis on oluline mõista, milline on noorte potentsiaal ning kes kellega kokku sobib,” rääkis Karmen Ong. Ilmselt valitakse tantsupeo peategelaste rolli lausa kaks noorte paari. “Et vastutus liiga suureks ei läheks ning koormust vajadusel jagada saaks, töötame suure tõenäosusega pärast finaalvooru edasi kahe paariga. Samuti oleks põnev, kui need paarid teineteisest veidi erineks, et tekiks rohkem sünergiat,” lisas Ong. Peaosatäitjad selguvad pärast lõppvooru.

Teise vooru pääsejatel tasub tantsupeo pealavastaja sõnul mõelda enda jaoks läbi ka XII noorte tantsupeo väärtused ja lugu. Tantsupidu soovib jutustada südamliku ja selge loo, mis peidab endas kogemuste läbi kasvamise, pärimuse väärtustamise ja hoidmise, vastutuse võtmise ja eluringi katkematuse kandmise teemasid. “Tantsupidu on inspiratsiooni saanud legendist “Koit ja Hämarik”, mille põhisõnumiks on meie lavastuses poisi ja tüdruku, Koidu ja Hämariku, kasvamine kullakera hoidmise vastutusest arusaamiseni,” jutustas Toomla.