Päästeamet annab soovitusi koolis majutujatele

Põhja päästekeskuse tuleohutuse spetsialistid külastasid koole, kus puhkavad tantsupeo proovidesse tulnud lapsed ja nende juhendajad. Kokku käidi läbi 17 kooli.

Spetsialistid vaatasid veelkord üle tuleohutuse olukorra koolides, nüüd juba situatsioonis, kus majas ööbis mitusada last. Tähelepanu pöörati evakuatsiooniteedele ehk kuidas lapsed võimaliku ohu korral kiirelt ja turvaliselt majast välja saavad. Saime kindlust, et kooli personal on valmistunud selleks, et selgitada lastele, kuidas võimaliku õnnetuse korral käituda ja oskab vajadusel lapsi ka juhendada. Olukord koolides on koole külastanud spetsialistide sõnul hea, tuvastati vaid paar murekohta. Kooli personalile ja juhendajatele selgitati, kuidas needki kaotada.

Et kõige pisemgi õnnetus laulu- ja tantsupeolisi ei puudutaks, annab legendaarne tantsupidudel osaleja Kose päästja Ruve Rebane paar soovitust:

  • Hoidke pääs ukseni vaba ja jätke ruumi nii palju, et sealt reaalselt inimene ka liikuma mahuks.
  • Toolid ja lauad paigutage nii, et need kergelt ümber ei kukuks ja kellelegi viga ei teeks.
  • Elektriseadmeid laadige siis, kui olete ise juures, aga kindlasti mitte magamise ajal.
  • Ärge jätke elektriseadmeid laadides riiete või madratsite alla ja ka seinakontakte mitte – need kipuvad õhuvaheta üle kuumenema.
  • Harupistikusse pange ainult üks või kaks elektriseadet korraga, mitte rohkem.