Tantsud üle vaadatud, aeg lavastusega tegeleda!

15. mail kogunes ligi 300 tantsuõpetajat Paide Kultuurikeskusesse, et osaleda XII noorte tantsupeo “Mina jään” esitlusseminaril. Õpetlik päev andis tervikliku ülevaate etendusest nii juhendajatele kui ka toimkonnale. Saadud kogemuse abil hakkavad tantsupeo tegijad nüüd lavastust vormima, et see aasta pärast publiku ette tuua.

Tantsupeo pealavastaja Margus Toomla sõnul tekkis korraldajatel esitlusseminaril uusi põnevaid mõtteid, kuidas kava paremini tervikuks siduda ja mõned kohad veelgi võimsamaks muuta. “Üheaegselt muusikat kuulates ja tantsijaid vaadates tekkis juba ka mõtteid, kuidas pidu ja joonised staadionil võiksid välja näha,” rääkis Toomla. Tantsujuhtidel tekkis esitlusseminaril ennekõike hulgaliselt praktilisi küsimusi – kus tantsudes kasutatavaid abivahendeid hoida või kus proovides peavarju saada, kui vihma sadama hakkab. Kõik need olulised detailid leiavad peagi lahenduse.

Tantsud üle vaadatud, aeg lavastusega tegeleda!

Septembriks on Toomla sõnul kõik XII tantsupeo kavas olevad tantsud kirjeldatud ja hakatakse põhjalikumalt tegelema lavastuse endaga. “Tugev raam on olemas, edasi käib töö sellega, kuidas lavastuslikud üleminekud lahendada ja massid platsil omavahel joonistesse siduda. Millistes kohtades tantsupeo peategelased ilmuvad ja mida nad täpselt teevad,” rääkis Toomla. Kuivõrd 2017. aasta tantsupidu tuleb taas elava muusikaga, siis andis esitlusseminar ka mõtteid, millega tuleks lugude üleminekutel arvestada.

Suveks saavad kõik liigijuhid kätte ülesande mõelda, kuidas suurel platsil võiks oma tantsu joonistes kujutada – kust väljakule peale tulla, milliseid jooniseid teha, kui palju platsil liikuda. “Sügisel vaatame, millised mõtted kellelgi tekkisid ja suuname pilgud saalist suurele platsile,” lisas Toomla.

Paides toimunud tantsuseminarile kaasati pea 200 tantsulast seitsmest eri rühmaliigist ning kaasa tegid ka võimlemisrühmad. Kokku on XII noortepeol kavas 23 tantsu. XII noorte tantsupidu “Mina jään” toimub 30. juunil ja 1. juulil 2017. aastal. Kokku antakse Kalevi staadionil kolm tantsupeo etendust.

Vaata galeriid Paides toimunust siit! Piltide autor Joanna Jõhvikas.