EOK alustas kampaaniat “Üheskoos oleme suured”

Eesti Olümpiakomitee alustas spordi ja kultuuri seostest rääkivat kampaaniat “Üheskoos oleme suured”, milles tippsportlased jagavad oma lugusid rahvatantsu- ja koorilauluelamustest.

Täpselt nagu kümned tuhanded tänased noored, on ka paljud armastatud Eesti tippsportlased oma koolipõlves laulnud kooris või tegelenud rahvatantsuga. Sõltumata sellest, kas annet oli nii palju, et sai suisa esinemas käidud, või veidi vähem, nii et õpetaja soovitas vaiksemalt laulda – igal juhul on laulukooris ja rahvatantsutrupis kaasa löömine pakkunud võimsaid elamusi, millest saadud positiivsed emotsioonid saadavad meie sportlasi kogu elu.

Seda ka nendel hetkedel, kui on aeg olümpia- või rahvusvaheliste tiitlivõistluste areenil astuda omakorda tuhandete pealtvaatajate ja isegi miljonite televaatajate ette Eesti eest oma parimat sooritust tegema. See tunne, et terve Eesti on Sinuga koos; see tunne, et terve Eesti on Sinu selja taga; see tunne, et tervel Eestil on ühine eesmärk, ühine hingamine ja Sina oled osa sellest. See on võimas, see on kiire, see on erakordne, see on võidukas. See on see, mis teeb meid suureks.

Mis veelgi põnevam – tõenäoliselt lõõritab laulukaare all või tantsib Kalevi staadionil nii mõnigi tulevane olümpiavõitja ja maailmameister.

Pikemaid videoid sportlastega näeb EOK kodulehel aadressil www.eok.ee/infokiri/uheskoos/