Tantsupeo Hämarik: paremat vanaisa kui Ivo Linna ei oskaks tahtagi

XII noorte tantsupeol astuvad tuhandete tantsijate ja võimlejate kõrval lavale kolm laulvat peategelast – Koit, Hämarik ning Vanaisa. Rolle täidavad üleriigilise konkursi käigus välja valitud neli noort osatäitjat: Jaagup Tuisk, Hardo Adamson, Jennifer Marisse Cohen ning Merit Männiste. Vanaisa rollis astub lavale Ivo Linna.

Koit ja Hämarik koos Vanaisaga on XII noorte tantsupeo selgrooks – nad ilmuvad väljakule neljal pööripäeval ning finaalis. Tantsupeo kesksel kohal on ikkagi tantsijad, kes etenduses aastaringi tantsides läbivad. Tegime tantsupeo proovide vahel juttu Koidu ja Hämariku – Hardo Adamsoni ja Merit Männistega.

Tantsupeo teisel ja kolmandal etendusel Koidu rollis ülesastuva Hardo sõnul on juba viimased pool aastat peategelastele töiselt möödunud. “Laulud on selged, liikumised üle vaadatud. Nüüd on vaja kõik veel vaid tuhandete tantsijatega koos läbi teha. Oleme valmis selle peo õnnelikult ära tegema,” õhkas Hardo kindlusest.

Kui algselt tegid peategelased liikumisproove siseruumides, siis Kalevi staadionile minnes saadi kiiresti aru, et olud on hoopis teised. “Alguses tundus, et enne laulu lõppu jõuab väga palju liikuda. Staadionil saime aru, et vahemaad, mis tuleb läbida, on palju pikemad,” ütles Hardo.

Teisipäeval tegid peategelased esimese heliproovi staadionil. Eile käidi viimases lauluproovis Mare Väljataga juhendamisel ning liiguti sealt Kalevi staadionile, et tantsijatega liikumisi harjutama hakata. “Liikumisi on vaja õppida ja koos tantsijatega harjutada. Vastutustunne kasvab iga päevaga,” kinnitas tantsupeo teises ja kolmandas etenduses Hämariku rolli kandev Merit Männiste.

Kõige enam jagus kiidusõnu mõlemal noorel Vanaisa ehk Ivo Linna suunal. “Tõeline vanaisa, väga tore ja soe inimene. Ivo pajatab meile ikka oma seiklustest ja mõjub tõeliselt turvalise lavapartnerina,” ütles Hardo. “Paremat vanaisa ei oskaks tahtagi. Ta on soe ja armas – pole mingit küsimust, et meil on laval tekkinud suurepärane klapp. Kui su kõrval on keegi nii kogenud, siis on ka endal palju turvalisem etenduse ajal nii paljude silmade ette astuda,” lisas Merit.

Väikesest peale nii laulmise kui ka näitlemisega tegelenud Hardo on tantsupidudega kokku puutunud ja neist osa võtnud päris palju. Ta on tantsinud nii üld- kui ka noorte laulu- ja tantsupeol. Nii rahvatantsurühma kui ka võimlemisrühmaga. Peale selle on ta osalenud ka meestetantsupeol, Valgamaa tantsupeol, Kagu-Eesti tantsupeol, Paide “Kägara” tantsupeol ja Mulgi peol.

Tantsijana pole Merit tantsupeol kunagi osalenud, küll aga pealtvaatajana. See on pakkunud suure elamuse nii hingele kui silmale. Laulukaare all on ta seisnud aga lausa viiel korral. Koos tantsijatega ühises laulupeorongkäigus sammumine on tekitanud alati väga positiivseid emotsioone.

XII noorte tantsupeol kõlab taas lavalt elav muusika. Peale Koidu, Hämariku ja Vanaisa saab orkestrilaval näha ja kuulda paljusid armastatud eesti muusikuid ja lauljaid.