11. uudiskiri “Minu pidu”

HEA SÕBER!

Sinuni on jõudnud üheteistkümnes XII noorte laulu- ja tantsupeo uudiskiri. Kevad ei ole enam mägede taga, aga enne veel kui loodus tärkama hakkab, tähistame pidulikult Eesti Vabariigi aastapäeva ja tuletame meelde vastlapäeva kombed. Tõsi on aga seegi, et meist paljude mõtted on juba juunikuu viimastel ja juulikuu esimestel päevadel – ligi 18 000 kiiremat on selle tõestuseks endale ostnud pileti laulu- ja tantsupeole.

Seekordses uudiskirjas:

  • “Isamaa ilu hoieldes” solistikonkursile laekunud ligi 60-st avaldusest valis žürii välja 11 noort, kes jätkavad solistikspürgimist teises voorus.
  • ERR Lastejaam leidis noored ja hakkajad korrespondendid, kes aitavad jäädvustada teekonda noorte laulupeole.
  • Teeme tutvust “Mina jään” neidudekoori liigijuhi Triin Kochi ja 7.-9. klassi segarühmade liigijuhi Maido Saarega.
  • Laulu- ja tantsupeole on müüdud ligi 18 000 piletit. Vaatame üle, millised on kõige kiiremini müüdud kohad.
  • Lisaks laulu- ja tantsupeole toimub suvel ka Rahvamuusikapidu, mille loominguline juht Juhan Uppin räägib, keda ja mida selle raames näha ja kuulda saab.
  • Eesti Rahva Muuseumi metoodik Virve Tuubel teeb põhjaliku ülevaate vastlapäevakommetest ja vanarahva traditsioonilistest mängudest, mida sel päeval proovida saab.
  • Ajaloorubriigis kirjutab Tartu Ülikooli doktorant Kadi Kähär-Peterson sellest, milliste kirjandusest, teatrilavalt, filmi- või teleekraanilt tuttavate tegelastega on kohtutud laulu- ja tantsupidudel.
  • Laulu- ja tantsupeo registri kaudu saab endale tellida nii peo peremärki kui ka praktilist torusalli, mida saab kanda vähemalt seitsmel erineval moel.
  • Lapsed valisid degusteerimise käigus välja laulu- ja tantsupeo jäätise, milleks saab olema vanilli koorejäätis vahvlikoonuses maasikamoosiga.

Head lugemist!

Delfi on Eesti Vabariigi aastapäeva eel toonud lugejateni noorte laulupeole “Mina jään” pühendatud mõtisklused Eestis elavate noorega. Kas jääda, kuhu jääda, kelleks jääda? Selgub, et sellele on nii paju erinevaid vastuseid, kui on videoprojektis noori. Vabariigi aastapäeva valguses tasub igaühel kasvõi hetkeks võtta aega ja mõelda sellele, mida 99 aastat oma riiki tähendab, kus on minu juured ja kuhu ma kuulun?

http://www.delfi.ee/minajaan/